امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107341
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه گفت مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در حاشیه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه گفت مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل ادامه می‌یابد.

ایران و گروه 1+5 سوم آذر سال گذشته بر سر برنامه مشترک اقدام به توافق رسیده و قرار شد به مذاکرات تا دستیابی به توافق جامع، ادامه دهند. مهلت مذاکرات جامع 6 ماهه بود و آخر تیر ماه به پایان رسید. عدم توافق در مذاکرات موجب شد تا گفت‌وگوها برای یک دوره چهار ماهه تمدید شود. آنطور که پیشتر ایران و سخنگوی خانم اشتون اعلام کرده‌ بودند، دور بعدی مذاکرات هسته‌ای در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل که در ماه جاری میلادی برگزار می‌شود، صورت می‌گیرد.

خانم اشتون که امروز در کنفرانس خبری پس از پایان نشست دو روزه وزرای خارجه اتحادیه اروپا در میلان صحبت می‌کرد، در این رابطه گفت: «مذاکراتی بر سر این موضوع (برنامه هسته‌ای) در جریان است. از فرصت نشست مجمع عمومی سازمان ملل استفاده می‌کنیم، تا باز هم این کار را انجام دهیم.»

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران و «کاترین اشتون» روز دوشنبه برای هماهنگی مذاکرات، در بروکسل پایتخت بلژیک دیدار می‌کنند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها