امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10735
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۴
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه کویتی السیاسه، احمد الطیب، شیخ الازهر در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «دبی» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه کویتی السیاسه، احمد الطیب، شیخ الازهر در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «دبی» گفت: اسلام یعنی میانه‌روی و اسلام غیرمیانه‌رو اسلام نیست.
 

* اسلام حقیقی اسلام معتدل و میانه‌روست
 

وی با بیان اینکه الازهر اجازه حکومت کردن به اسلامگرایان غیرمعتدل را نخواهد داد، افزود: این اسلام حقیقی است و رهبران باید بر این اساس باشند.

الطیب در عین حال بر نقش «ملی» الازهر در مصر تاکید کرد و گفت: الازهر با مسافتی از نظام سیاسی و نیروهای سیاسی حرکت می‌کند و هیچ رابطه معین یا رابطه رنگارنگی با حکومت نداریم.

وی همچنین با اشاره به درگیری‌های اخیر در جهان عرب تاکید کرد: آنچه که باید برای همه معلوم باشد این است که نباید دولتی علیه دولت دیگر عمل کند که این به معنای تضعیف همگان در برابر نیرویی قوی‌تر است.

الطیب در عین حال افزود: سوریه در حال تخریب با سوء استفاده از اختلافات مذهبی است و امروز سوریه به صحنه نمایش نیروهای بیگانه با سوءاستفاده از نیروهای منطقه‌ای تبدیل شده است که البته هدف آن اختلافات مذهبی نیست بلکه هدف تخریب سوریه و ایران با استفاده از این اختلافات است.
 

* اختلافات مذهبی الازهر با ایران در رد مذهب شیعی نیست
 

بنابر این گزارش، شیخ الازهر در بخش دیگری از این گفت‌وگو با ابراز ناراحتی از آنچه تلاش ایران برای نشر مذهب شیعی در کشورهای اهل‌تسنن می‌خواند، گفت: الازهر از این امر راضی نیست و به هیچ وجه نمی‌تواند آن را قبول کند.

وی افزود: البته حق تهران است که روش خود را در جمع بین امور مدنی و شهروندی و امور دینی داشته باشد.

الطیب با بیان اینکه الازهر اختلافات مذهبی با ایران دارد، تاکید کرد: این اختلافات در رد مذهب شیعی نیست بلکه در رد تلاش آنها برای تبلیغ مذهب شیعی با هدف تغییر مذهب جوانان مصری است.

این سخنان الازهر در حالی است که بارها مقامات رسمی ایران از جمله مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند که ایران به دنبال تبلیغ تشیع در کشورهای سنی مذهب نیست.

بنابر این گزارش، شیخ الازهر همچنین در بخش دیگری از این گفت‌وگو با تقدیر از اقباط مصر گفت: مسیحیان مصر اجازه ندادند که مورد سوء استفاده غرب قرار بگیرند هر چند غرب تلاش می‌کرد نشان دهد که آنها پس از انقلاب در خطر به سر می‌برند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها