امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10736
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۴
تعداد بازدید: 233
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر خیابانی خرداد، رحمت امینی رئیس مرکز هنرهای نمایش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر خیابانی خرداد، رحمت امینی رئیس مرکز هنرهای نمایش حوزه هنری اظهار کرد: اینکه برخی از وقایع تاریخی و سرنوشت‌ساز در کشور ما برجسته شود و به خاطر آن، آثار هنری خلق شود و در منطقه جغرافیایی خاصی به اجرا در آید فعالیت بسیار ارزشمندی است.

وی افزود: در این میان نکته حائز اهیمت این است که توجه به رویدادهای یک برهه از تاریخ نباید صرف برپایی جشنواره باشد، بلکه بهتر است برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی خرداد با نگاه تولید آثار نمایشی و اجرای عمومی انجام شود تا حرکت فرهنگی بسیار خوب و تاثیرگذاری را شاهد باشیم.

امینی با اشاره به اهمیت تخصیص امکانات به مسئولان جشنواره بیان کرد: اگر جشنواره تئاتر خیابانی خرداد به عنوان نقطه شروعی برای جریان تئاتر کشور باشد می‌تواند نتایج و بازخورد خوبی را برای تئاتر به دنبال داشته باشد.

وی همچنین پیشنهاد کرد: برگزار کنندگان این جشنواره با بهره‌گیری از تجربیات مشابه می‌توانند در راستای جریان‌سازی تئاتر کشور نقش موثری داشته باشند و با پاسداشت واقعه 15 خرداد آثار متنوعی با موضوعات مرتبط با انقلاب را نیز به مخاطب ارائه کنند.
 
نخستین جشنواره تئاتر خیابانی خرداد 11 الی 15 خرداد ماه به دبیری سیداحسان قاضی‌زاده در استان تهران برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها