امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107360
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
لطف‌الله فروزنده عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در رابطه با خصوصیات وزیر ...

لطف‌الله فروزنده عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در رابطه با خصوصیات وزیر علوم جدید گفت: وزیر علوم که در آینده قرار است هدایت وزارت علوم را برعهده بگیرد باید به ارزش‌ها و مبانی اسلام و نظام کاملاً اعتقاد داشته باشد و پایبند باشد و تلاش کند تا مطالبات و ارزش‌های اسلامی و مقام معظم رهبری دنبال شود.

وی با بیان اینکه فاصله وزیر علوم آینده باید با جریان فتنه کاملاً مشخص باشد، تصریح کرد: در سال 78 و در سال 88 ما از جریان فتنه در دانشگاه‌ها ضربه خوردیم، پس خیلی مهم است که وزیری که می‌خواهد هدایت وزارت علوم و دانشگاه‌ها را عهده‌دار شود رابطه و فاصله خود را با جریان فتنه مشخص کند و دغدغه ارزش‌های اسلامی داشته باشد.

فروزنده خاطرنشان کرد: ویژگی دوم وزیر علوم جدید این است که چهره علمی داشته باشد؛ یعنی هم خودش علمی باشد و هم نگاه وی به دانشگاه و وزارتخانه نگاه علمی باشد. در این شرایط خاص که کشور در دهه پیشرفت و عدالت است مهم‌ترین مسئله برای کشور بحث تولید علم است و باید به این بحث توجه زیادی شود.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور سابق در ادامه به اهمیت تحول در علوم انسانی اشاره کرد و اظهار داشت: وزیر علوم آینده باید به علوم انسانی نگاهی تحولی داشته باشد، علوم انسانی ما باید براساس مبانی اسلامی طراحی شود. وزیر علوم باید به طور جدی این بحث را دنبال کند.

فروزنده ادامه داد: یکی دیگر از مسائل مهم برای وزیر علوم آینده این است که از تیم و گروه خوبی برخوردار باشد، این تیم را خودش مدیریت کند، نه اینکه فرد دیگری این تیم را مدیریت و هدایت کند، پس باید قدرت مدیریت وزیر در حدی باشد که بتواند گروه خود را مدیریت کند، نه اینکه حلقه‌ها و جریان‌ها بخواهند تیم وی را مدیریت کنند.

وی در خاتمه اظهار داشت: وزیر علوم آینده باید چهره خوش‌نام و مورد قبول جامعه دانشگاهی داشته باشد تا بتواند در آینده موفق شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار