امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107365
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
پرویز سروری قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تصویب تحریم‌های

پرویز سروری قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تصویب تحریم‌های جدید از سوی آمریکا علیه کشورمان که روز گذشته صورت گرفت اظهار داشت: منتظر بودیم که بعد از شکست فاحش آمریکا در غزه و ناز شصتی که جمهوری اسلامی ایران به آنها وارد کرد برای جبران این حقارت بزرگ بین‌المللی دست به این اقدامات بزنند و برای کاهش هجم رسانه‌ای، تحریم‌های جدیدی را در نظر بگیرند.

*برای پوشش شکست در غزه تحریم اعمال می‌کنند

وی با طرح این موضوع که تقریبا در همه پیروزی‌های بزرگی که در آمریکا داشته‌ایم تحریم ابزار آنها بوده است، تصریح کرد: این اقدام فرار رو به جلو برای آمریکا است تا بر روی حقارت خودشان سرپوشی قرار داده تا اخبار شکست آن‌ها در غزه دارای پوشش باشد و این مسئله برای آنها در اولویت اول است و تحریم‌های جدید هم کاملا سیاسی است.

سروری با ابراز تعجب از اینکه برخی عنوان می‌کنند این تحریم‌ها جدید نیست، بیان داشت: تمامی این تحریم‌ها روند مشخصی دارد و دستگاه دیپلماسی کشورمان باید واقعیات را ببیند و آرزوها را فراموش کند چرا که اگر آرزوها را همراه خود پای میز مذاکره ببریم هیچ امتیازی کسب نخواهیم کرد.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها نشان دادند هر زمان که ایران امکان اصلاح رفتارهای غلط آنها را داده است از این مسئله سوءاستفاده کرده‌اند و به پیشروی خودشان ادامه داده‌اند.

*تکرار رفتار دولت اصلاحات

قائم‌مقام جمعیت رهپویان با اشاره به رفتار دولت اصلاحات در قبال تحریم و فشار غربی‌ها، اذعان داشت: در آن زمان وقتی تحریم را پذیرفتیم و تمامی درها را به روی آنها باز کردیم و راستی‌آزمایی را تا حد ممکن انجام دادیم به سمت تعطیلی کامل مراکز هسته‌ای ما رفتند و امروز شاهد هستیم که همان مسیر در حال تکرار شدن است؛ رهبری انقلاب فرمودند از مذاکره سودی نخواهیم برد و ادامه این روند منطقی نیست.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه دستگاه دیپلماسی کشورمان به دنبال بازی برد-برد است در عین حال تصریح کرد: آمریکا به دنبال رسیدن به یک نتیجه منطقی نیست و به دنبال باخت ما هستند.باید تجدید نظر اساسی در روند مذاکرات صورت بگیرد.

*می‌توانیم اتحادیه «تحریم‌شوندگان» را تشکیل دهیم

سروری پیشنهاد داد: این روزها شاهد اعمال تحریم علیه روسیه نیز هستیم و کشورهای بسیار دیگری هم شامل تحریم‌های آمریکا شده‌اند،با این شرایط می‌توانیم اتحادیه تحریم‌شوندگان را به وجود بیاوریم و با یکسری تعاملات جدید می‌توانیم برای شکست تحریم‌ها تلاش کنیم.

قائم‌مقام جمعیت رهپویان در پایان  خاطرنشان کرد: برای چندمین‌بار و در زمان کوتاهی آمریکا ماهیت واقعی خود را نشان داد و انتظار داریم حداقل شاهد موضع مناسبی از سوی وزارت امور خارجه کشورمان باشیم زیرا ادامه این روند تنها باعث زیاده‌خواهی بیشتر آمریکا و غرب خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها