امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107368
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، ناوگروه سی و یکم این نیرو متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، ناوگروه سی و یکم این نیرو متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران بایندر و ناو جمهوری اسلامی ایران بندرعباس پس از جدا شدن از اسکله بندر جیبوتی یک فروند کشتی که به مقصد کشورمان در حرکت بود را از چنگ دزدان دریایی نجات داد.

بر اساس این گزارش، هشت فروند قایق دزدان دریایی مجهز به انواع سلاح های سبک و نیمه سنگین صبح در حوالی شمال تنگه باب المندب قصد تعرض به یک فروند کشتی را داشتند که با حضور به موقع و آتش پرحجم ناوگروه سی و یکم نیروی دریایی ارتش و تیم اسکورت این نیرو مواجه شده و پا به فرار گذاشتند.

همچنین هفته گذشته و قبل از پهلوگیری ناوگروه سی و یکم نیروی دریایی ارتش در بندر جیبوتی، این ناوگروه توانست حمله شش فروند قایق دزدان دریایی در محدوده خلیج عدن را به یک کشتی دیگر ناکام بگذارد و آنها را متواری کند.

هر دو این کشتی ها به مقصد جمهوری اسلامی ایران در حرکت بوده و حامل اقلام پزشکی، دارویی و مواد اولیه کارخانجات به ارزش میلیون ها دلار بودند که با همت و دلیرمردی کارکنان نیروی دریایی ارتش از تعرض دزدان دریایی در امان ماندند.

ناوگروه سی و یکم نیروی دریایی ارتش که دوم مرداد ماه سال جاری با هدف به اهتزاز در آوردن پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پهنه دریاها، اعلام پیام صلح و دوستی به کشورهای جهان و منطقه و تأمین امنیت خطوط مواصلاتی و کشتیرانی به آبهای آزاد و بین المللی اعزام شده است با طی بیش از 2000 مایل دریایی کماکان در محدوده خلیج عدن در حال گشت زنی و اجرای مأموریت محوله است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها