امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107374
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با بیان اینکه متاسفانه مکررا شاهد نقض مذاکرات و توافق‌های انجام شده در ژنو از طریق آمریکا ...

محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با بیان اینکه متاسفانه مکررا شاهد نقض مذاکرات و توافق‌های انجام شده در ژنو از طریق آمریکا هستیم، اظهار کرد: آنچه امروز از برآیند مذاکرات مشاهده می‌شود، این بوده که به تواتر توسط آمریکا توافق نقض شده و اضافه کردن 28 شرکت جدید ایرانی به لیست تحریم‌ها خود گواه بر این مطلب است.

وی افزود: این نقض‌های پیاپی و تحریم‌های جدید نشان می‌دهد آمریکایی‌ها با تفسیر و قرائت‌های مختلف از مذاکرات به دنبال بهانه‌جویی هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید تیم مذاکره کننده نسبت به وضع تحریم‌های جدید و نقض مذاکرات از سوی طرف مقابل واکنش جدی نشان دهد، گفت: امروز با وجود این شرایط از تیم مذاکره‌کننده انتظار رفتار و واکنش مناسب داشته و از هرگونه پیشروی این شرایط پیشگیری شود.

محسنی‌ثانی خاطرنشان کرد: نباید بیش از این در راستای توافقات انجام شده و از آن سو نقض‌های متواتر طرف مقابل سکوت کرده و در چنین مسیری نباید بیش از این حرکت کرد.

وی یادآور شد: تاکنون در روند این توافقات آنچه انجام شده، خوب به صورت طبیعی انجام گرفته اما صحبت ما ادامه پس از وضع چنین تحریم‌هایی است، ما از این پس در حوزه هسته‌ای باید در راستای حقوق و مطالبات خود و آنچه در NPT برای کشورهای عضو آمده حرکت و همچنان R&D در برنامه‌های هسته‌ای دنبال و به مسئله توسعه سانتریفیوژها و انجام تحقیقات نیز توجه شود، اما همکاری و توافق از مسیر مذاکرات باید تعلیق شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا خود ناقض مذاکرات بوده و امروز تمام دنیا به این نکته رسیده که آمریکا می‌خواهد مذاکرات را به چالش بکشد و در چنین شرایطی تیم مذاکره‌کننده باید ادامه مذاکرات را به حالت تعلیق نگهدارد.

انتهای پیام/70005/ع30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها