امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107378
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
محمد جعفر جوادی ارجمند عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به لزوم پیشرفت ...

محمد جعفر جوادی ارجمند عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به لزوم پیشرفت علمی برای کسب مرجعیت علمی در جهان گفت: اگر ما می‌خواهیم بحث تمدن نوین اسلامی را در دستور کار قرار دهیم باید ایران اسلامی را به عنوان مرجعیت علمی مطرح کنیم.

وی افزود: در صورتی حرف جمهوری اسلامی در دنیا خریدار خواهد داشت که مرجعیت علمی داشته باشیم. همان چیزی که در تمدن گذشته اسلامی وجود داشت.

این استاد دانشگاه در ادامه پیرامون خصوصیات وزیر علوم آینده گفت: از این منظر وزیر علوم باید در بستری حرکت کند که زمینه‌های مرجعیت علمی را فراهم کند. لازمه آن نیز این است که خود وزیر علوم دغدغه مرجعیت‌سازی علمی ایرانی اسلامی را داشته باشد.

جوادی‌ارجمند با اشاره به لزوم دوری دانشگاه‌ها از سیاسی‌کاری گفت: ما باید ساحت علم و دانشگاه را از ساحت مسائل سیاسی و روزمره جدا کنیم و همچنین وزیر علوم نیز خود نباید در فضاسازی مسائل سیاسی و جناحی قرار گیرد.

وی افزود: وزیر آینده علوم باید فردی علمی و فراجناحی باشد که بتواند ضرورت‌های مسائل علمی را در جامعه دانشگاهی دنبال کند چراکه ما نمی‌خواهیم دانشگاه دستخوش مسائل روزمره سیاسی شود.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران در ادامه با درست خواندن دغدغه‌های مجلس در استیضاح وزیر سابق علوم گفت: مجلس نیز با طرح استیضاح نشان داد که دغدغه حفظ پیشرفت علمی و به دست آوردن مرجعیت علمی را دارد. اگر دانشگاه ها بر مسائل علمی متمرکز نباشند کش‌وقوس‌های مسائل سیاسی در دانشگاه‌ها نیز نفوذ خواهد کرد و آنگاه دانشگاه‌ها ثباتی برای فعالیت علمی نخواهند داشت.

جوادی‌ارجمند در پایان پیرامون طرح بورسیه‌های غیرقانونی گفت: مسئولان وزارت علوم با طرح بورسیه غیرقانونی می‌خواستند فضاسازی سیاسی ایجاد کنند تا وزیر علوم استیضاح نشود این در حالی است که خود وزیر علوم با بیان این موضوعات مخالف بود البته از مجموع بورسیه‌های غیرقانونی حدود 100 نفر پرونده آنان قابل بررسی است که این موضوع نشان می‌دهد طرح آن با اهداف سیاسی انجام گرفته است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها