امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10739
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۴
تعداد بازدید: 119
حجت‌الاسلام والمسلمین جواد محمد زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره جشنواره شعر صائب گفت: هدف از برگزاری همایش صائب تبریزی و شعر ...

حجت‌الاسلام والمسلمین جواد محمد زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره جشنواره شعر صائب گفت: هدف از برگزاری همایش صائب تبریزی و شعر اخلاقی ایجاد زمینه‌ای برای گسترش شعر اخلاقی است.

وی افزود: در روزگار گذشته ما اینگونه شعر، شعر تحول آفرینی در مجامع ادبی و در میان مردم بوده و شاعران به شعر اخلاقی اهمیت زیادی می‌دادند اما امروز توجه به اینگونه شعر کمرنگ شده است و این د رحالی است که نیاز امروز جامعه ما به اخلاق و اخلاق‌محوریست و با توجه به تهاجم فرهنگی ما باید زمینه‌های تقویت اخلاق در جامعه را نهادینه کنیم و گسترش دهیم.

محمدزمانی اظهارداشت: چون بیشتر اشعار صائب اخلاقی است و تاکنون برنامه بزرگداشت جامعی درباره این شاعر برگزار نشده بود و از سوی دیگر رهبر انقلاب بارها در مجامع ادبی تاکید کرده بودند تا به صائب به عنوان الگویی در شعر اخلاقی پرداخته شود این همایش برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره صائب در ادامه تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه همایش را 104 مقاله عنوان کرد و گفت: این مقاله‌ها در 3 مرحله داوری شده‌اند که هم‌اکنون داوری در مرحله نهایی است و در نهایت از 5 برگزیده این جشنواره در مراسم اختتامیه تقدیر خواهد شد.

وی درباره جوایز برگزیدگان اظهارداشت: جوایز برگزیدگان هنوز نهایی نشده است اما می‌توان به تقدیر از چند چهره صائب پژوه و چند شاعر اخلاقی پیشکسوت در برنامه اختتامیه اشاره کرد که انتخاب این چهره‌ها در مرحله تصمیم‌گیری است.

محمد زمانی، رونمایی از 3 کتاب را از دیگر برنامه‌های اختتامیه جشنواره عنوان کرد و گفت: کتاب مجموعه مقالات همایش که گزیده‌ای از بهترین مقالات رسیده به همایش هستند، به همراه 5 مجموعه شعر گزیده سبک هندی که یک مجموعه از این کتابها به شعر صائب اختصاص دارد و کتاب دیدار شاعران بیداری اسلامی با رهبر انقلاب، کتابهایی هستند که در مراسم اختتامیه رونمایی خواهند شد.

دبیر جشنواره سخنرانان مراسم پایانی را حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی مسئول دفتر رهبر انقلاب و محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها