امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107390
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک عصر امروز شنبه (هشتم شهریورماه) در دیدار با

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک عصر امروز شنبه (هشتم شهریورماه) در دیدار با مسئولان و اصحاب رسانه مصری به تعاملات ایران و مصر اشاره کرد و گفت:‌ اکنون که جهان اسلام با مشکلات بسیاری روبه‌رو است که منشأ بسیاری از این مشکلات نه به داخل جهان اسلام بلکه به خارج از جهان اسلام برمی‌گردد باید با یکدیگر تعاملاتی را انجام دهیم.
وی با بیان اینکه نباید نقش مزورانه‌ بیگانگانی را که با اسلام مخالفند را نباید به عنوان عنصری اصلی در مشکلات جهان اسلام نادیده گرفت، تصریح کرد: در همین ابتدای سخن جا دارد تا پیروزی ملت فلسطین را در جنگ با رژیم صهیونیستی تبریک بگویم چرا که این امر بدون کمک مصر به سادگی ممکن نبود و همواره مردم و ملت مصر از ابتدا تاکنون در حمایت از حقوق فلسطینی‌ها پیشتاز بوده‌اند.
وی در پاسخ به سؤال یکی از اصحاب رسانه مصری مبنی براینکه تحلیلی وجود دارد که ایران و آمریکا روابط تنگاتنگی با یکدیگری دارند و ایران دستورات آمریکا را در منطقه اجرا می‌کند، خاطرنشان کرد: این تحلیل از اساس اشتباه و دروغ است و تکذیب می‌شود.
وی افزود: اگر چنین امری صحبت داشته باشد باید از خود بپرسید که چرا هر روز بر تحریم‌هایی اعمال شده علیه ایران افزوده می‌شود.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری در مسائل مختلف موضع  رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: من قریب به 33 سال است که در حوزه سیاست خارجی کار می‌کنم و با سیاست آمریکا در منطقه آشنا هستم و به عنوان مشاور مقام معظم رهبری در مسائل بین‌الملل تأکید می‌کنم که سیاست جمهوری اسلامی بر این امر استوار است که از یکپارچگی ملت عراق حمایت می‌کند و مخالف تجزیه کشور عراق و هر کشور مسلمان دیگری است.
ولایتی با بیان این ضرب‌المثل انگلیسی که می‌گوید تفرقه بینداز و حکومت کن، خاطرنشان کرد: ‌آنان با ایجاد اختلاف درصدد تجزیه حکومت‌های اسلامی هستند و ما ملاقات اخیر وزیر امور خارجه با مسئولان عراق نشان‌دهنده آن است که ملت ایران در کنار همه ملت‌های مسلمان اعم از شیعه و سنی قرار دارد.
وی با ابراز خوشحالی از اینکه در عراق دموکراسی حاکم شده است، تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی که از زبان من می‌شنوید این است که آمریکایی‌ها از هیچ کاری در دشمنی علیه کشور ما فروگذاری نکردند.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با اشاره به تعاملات و اشتراکات و سابقه چند هزار ساله بین ایران و مصر خاطرنشان کرد:‌ ایران از هر اقدام مثبت و سازنده‌ای که رابطه ملت ایران و مصر را تقویت کند استقبال می‌کند و موانع باید در این زمینه برداشته شود.
ولایتی با اشاره به ملاقات دیروز خود با اصحاب رسانه و مسئولان مصری تصریح کرد: همین‌ دیدار نشان‌دهنده آن است که ایران تمایل دارد همکاری خود را با کشور مصر و مردم این کشور ادامه دهد.
وی با بیان اینکه همه آرزو داریم تا فلسطین یکپارچه باشد، تصریح کرد: ایران امیدوار است که سرزمین فلسطین یکپارچه باشد که در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد و امیدواریم‌ که همه ایرانی‌ها، مصری‌ها، لبنانی‌ها، عراقی‌ها و همه مسلمانان جهان روزی در مسجدالاقصی با یکدیگر نماز بخوانیم.
ولایتی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به تصمیم مردم مصر احترام خواهد گذاشت، خاطرنشان کرد: اخوان‌المسلمین یک حزب سابقه‌دار در مصر است که به عنوان یکی از احزاب اصلی این کشور محسوب می‌شود که در ادوار گذشته گاهی قدرت را در دست داشته و گاهی اینطور نبوده اما این بستگی به ملت مصر دارد که کدام حزب را انتخاب کند و با کدام تعامل بیشتری داشته باشند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی که بتواند به کشورهای مسلمان کمک کند، فروگذار نخواهد کرد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با بیان اینکه تحولات صورت گرفته در مناطق عربی، بیداری اسلامی بود، خاطرنشان کرد: بیداری اسلامی به این معنا بود که ملت‌های مسلمان به هویت خود آگاه شدند و هر آنچه انجام می‌دهند باید در کمال تدبیر و پختگی باشد.
ولایتی با اشاره به ضرورت وحدت شیعه و سنی تصریح کرد: شیعه و سنی دو شعبه در تاریخ اسلام هستند و مسلمانان باید با یکدیگر وحدت داشته باشند و ما در این زمینه پیرو سیره ائمه معصومین خود هستیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار