امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107405
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
علی محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به آتش سوزی روی داده در یک زمین بایر نزدیکی شهر زنجان اظهار داشت: این آتش سوزی خسارت ...

علی محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به آتش سوزی روی داده در یک زمین بایر نزدیکی شهر زنجان اظهار داشت: این آتش سوزی خسارت جانی نداشته ولی منجر به هزینه برای آتش نشانی زنجان شده است.

وی عدم رعایت نکات ایمنی توسط مالک زمین و انباشته کردن لاستیک‌های ضایعاتی را از دلایل سنگین بودن آتش سوزی روز پنجشنبه در جاده بیجار عنوان و اضافه کرد: آتش گرفتن قیر و سرایت آن به لاستیک خودروهای انباشتی موجب مشکل شدن مهار آتش سوزی رخ داده بوده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان با اشاره به قرار گرفتن زمین مورد نظر آتش گرفته در مجاورت یک کمپ ترک اعتیاد افزود: این آتش سوزی به این کمپ هم خسارت وارد کرده است.

این مسئول با بیان اینکه آتش سوزی زمین مورد نظر 17 و 36 دقیقه به آتش نشانی اعلام شده است، ادامه داد: خاموش کردن این آتش سوزی تا حدود ساعت 23 شب ادامه یافته است و آتش نشانی برای کنترل اوضاع و پیشگیری از اوج گرفتن مجدد آتش سوزی اقدام به خاک‌ریزی بر روی اقلام ضایعاتی جمع شده در محل با استفاده از لودر کرده است.

محمدی با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی از سه ایستگاه آتش نشانی در محل وقوع آتش سوزی پنجشنبه شب تاکید کرد: لاستیک به عنوان یک عامل اشتعال در روشن شدن و خاموش شدن شرایط ویژه دارد که به این راحتی خاموش نمی‌شود.

وی با اشاره به هزینه 6 میلیون تومانی آتش نشانی زنجان در حادثه آتش سوزی فوق از مردم درخواست کرد، ضمن رعایت موارد ایمنی از جمع‌آوری مواد مستعد اشتعال در یک مکان به صور جدی پرهیز کنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان به نزدیک شدن روزی آتش نشانی و ایمنی اشاره کرد و بیان داشت: سازمان آتش نشانی برنامه‌های مختص این روز را تدوین کرده و همزمان با این روز عملیاتی می‌کند.

شایان ذکر است، هفتم مهر ماه روز آتش نشانی و ایمنی نامگذاری شده است.

انتهای پیام/73004/ق30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها