امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107406
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن‌های

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در دومین دوره کنگره یازدهم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور که در سالن همایش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، اظهار داشت: صبر، کلید گشایش در همه عرصه‌های مجاهدت است و در رویارویی حق با باطل نیز عنصر برنده، صبر است.

وی با اشاره به ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر، این زمان را فرصت مناسبی برای اندیشیدن به الگوی تعالی دختران دانست و گفت: در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، اندیشیدن دانش‌آموزان دختر به الگوی تعالی دختران به یک رویه تبدیل شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری با اشاره به این نکته که برگزاری دومین دوره کنگره یازدهم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان متقارن با ایام شهادت شهیدان رجایی و باهنر است که این شخصیت‌ها در تراز انقلاب اسلامی در فکر، اخلاق، تدبیر و مدیریت  هستند، بیان داشت: جایگاه و خاستگاه این شهیدان، آموزش و پرورش بوده است و هر دو تربیت شده مکتب امام(ره) هستند.

وی با بیان اینکه 3 یادگار از دو شهید رجایی و باهنر به‌جا مانده که شامل امور تربیتی، تربیت معلم و انجمن اسلامی است، گفت: امور تربیتی به معنای واقعی کلمه مورد نیاز تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش است چراکه جفاهای زیادی به این بخش رفته است.

نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ادامه داد: امروز امور پرورشی در شرایطی که با دستگاه تعلیم و تربیتی آموزش زده مواجهیم، از هر چیز دیگری برای این مجموعه ضروری‌تر است.

وی افزود: از سوی دیگر باید نگاه تربیتی بر همه ارکان آموزش و پرورش سایه بیندازد و باید یک متولی توانمند در این میدان حضور داشته باشد چرا که لطمه به حوزه تربیتی مدارس به خاطر کم فروغ شدن امور تربیتی است. 

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری اظهار داشت: مشق زیست مومنانه و مجاهدانه همچنین تمرین زندگی به سبک زندگی اسلامی باید در مدارس متوجه قرار گیرد البته برخی در زمانی پُز مشق دموکراسی را در آموزش و پرورش می‌دادند و این مشق زیست مومنانه و مجاهدانه را کم فروغ کردند.

وی با بیان اینکه امور تربیتی واقعی یعنی حضور باطروات و بانشاط تشکل‌ها که در صدرشان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان است، گفت: یکی از نشانه‌های اصلی زنده شدن امور تربیتی در مدارس، فعال شدن انجمن‌های اسلامی مدارس است.

نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به تربیت معلم به عنوان یادگار شهیدان رجایی و باهنر اشاره کرد و بیان داشت: در زمان شهیدان رجایی و باهنر آن موقع چون می‌دانستند که تربیت معلم، رکن مهمی است، مجموعه‌ای تحت عنوان تربیت معلم ایجاد کردند و هنوز هم آموزش و پرورش از برکات این مرکز بهره‌مند می‌شود.

وی ادامه داد: اخیراً دانشگاه فرهنگیان را درست کردند اما آنچه مد نظر ماست، تربیت معلم تراز است و تربیت معلم تراز، آنچه است که سال‌هاست مورد غفلت قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری اضافه کرد: قبلا می‌گفتند که آموزش و پرورش باید سهم خود را از معلم، از دانشگاه‌های مختلف تأمین کند و اکنون نمی‌دانم آیا روح تربیت معلم متعهد و تراز انقلاب اسلامی در دانشگاه فرهنگیان حاکم شده است یا خیر؛ اگر هست که هیچ و اگر نیست، وزیر باید چاره‌ای بیندیشد.

وی نسبت به توجه به دانشگاه فرهنگیان هشدار داد و گفت: باید مراقب بود که دانشگاه فرهنگیان عرصه مدرک بازی و فرصت برای وقت‌گذرانی عده‌ای نشود.

نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به جنگ غزه، خطاب به دانش‌آموزان بیان داشت: صهیونیسم نماینده استکبار در منطقه است و برای تقوی روح مجاهدت و سلحشوری، کارهای فکری تحلیلی قوی و کارهای هنری در قالب نمایشگاه را دنبال کنید.

وی با اشاره به فعالیت داعش و جریان تکفیری گفت: داعش را صهیونیست‌های مسلمان نما باید نامید.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی اکبری خطاب به اعضای انجمن‌های اسلامی مدارس بیان داشت: نقشه راه یک ساله خود را متناسب با شرایط تحصیلی در شهریور آماده کنید؛ در غیر این صورت کتاب و درس و مدرسه، شمار را زمین‌گیر کرده است؛ اگر کسی بدون آمادگی به مدرسه برود، مدرسه به آن مسلط می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها