امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10741
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۵
تعداد بازدید: 92
ابراهیم پشت‌کوهی سرپرست گروه تئاتر «تی‌توک» در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس اظهار داشت: قرار است نمایش «مثل آب برای شکلات» را تیر و مرداد ماه در ...

ابراهیم پشت‌کوهی سرپرست گروه تئاتر «تی‌توک» در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس اظهار داشت: قرار است نمایش «مثل آب برای شکلات» را تیر و مرداد ماه در تالار چهاسو مجموعه تئاتر شهر اجرا کنیم.

وی در ادامه در خصوص نحوه حمایت از اجرای نمایش «مثل آب برای شکلات» نیز بیان داشت: قرار است از ما حمایت شود اما هنوز از نحوه آن اطلاعی نداریم.

کارگردان نمایش «مثل آب برای شکلات» با بیان اینکه گروه بازیگران نسبت به اجرا در جشنواره تغییر نخواهد کرد، گفت: به طور احتمال نسبت به اجرا در جشنواره تئاتر فجر زمان اجرای این نمایش کاهش پیدا خواهد کرد و قطعا یک سری تغییرات جزئی را شامل می‌شود. باید اضافه کنم که بازیگران این نمایش به غیر از رویا نونهالی و محمد سایبانی برای نخستین بار است که به صحنه تئاتر می‌آیند و شاگردان دوره تئاتری است که من برگزار کردم.

پشت‌کوهی اظهار داشت: تئاتری که من به آن اعتقاد دارم باید هم معیارهای تئاتر تجربی را داشته باشد و هم بتواند با مخاطب خود ارتباط برقرار کند و در واقع مسئله تئاتر باید مخاطبش باشد.

وی افزود: «مثل آب برای شکلات» از این منظر هم در اجرای جشنواره تئاتر فجر و هم در اجرای در بندرعباس مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

کارگردان نمایش «کمدی الهی جلد دوزخ» خاطرنشان کرد: برای اجرای نمایش «مثل آب برای شکلات» ما یک رمان امریکای لاتینی را در بستر فرهنگ جنوب ایران پیاده کردیم و می‌توان گفت که این نمایش هم ایرانی است و هم ایرانی نیست. بیشتر رابطه خانواده در آن مطرح است ولی با این حال آداب و رسوم و موسیقی محلی جنوب ایران وجود دارد.

به گزارش فارس این اثر که براساس رمان لورا اسکوئیل (نویسنده امریکای جنوبی) است، توسط ابراهیم پشت‌کوهی برای اجرا در صحنه بازنویسی شده و داستان در کلیت براساس رمان «مثل آب برای شکلات» است. صحنه‌هایی از این اجرا، کاملا از ذهن جمعی و اتدهای خلاقانه گروه در طول تمرینات بیرون آمده است.

این نمایش به سبک رئالیست جادویی و بر اساس تلفیق دو فرهنگ؛ جنوب ایران و آمریکای لاتین اجرا می‌شود و با مرکزیت قراردادن فضای آشپزخانه، این فضا به گونه‌ای طراحی شده که تا تمام حس‌های تماشاگر همچون حس بویایی و چشایی همراه با حس شنوایی و دیداری به کار گرفته شود. گروه اجرایی برای تقویت حواس بویایی و چشایی تماشاگران، قبل از ورود به سالن، منوی غذایی را به آنان ارائه می‌دهد تا غذای مورد نظر خود را از این منو انتخاب کنند و در پایان اجرا، به هر کس غذای انتخابی‌اش را می‌دهند.

در اجرای جدید نمایش «مثل آب برای شکلات»، علاوه بر رویا نونهالی که به عنوان مهمان، بازیگر گروه تئاتر «تی توک» بندرعباس شده، محمد سایبانی، مریم نحوی، الهام اسکندری، ماندانا لیاقت، فاطمه جعفری، یاشارمحسنی، امیر علی سی‌سی‌پور، معصومه آقا‌بیگلو، علیرضا سرحدی بازی می‌کنند و بهرنگ عباس‌پور آهنگساز این نمایش است و حسین اصیلی به عنوان خواننده در این نمایش حضور دارد. همچنین مسعود میرزایی طراح نور آن است.

«مثل آب برای شکلات» که پیش از این آبان ماه گذشته در سالن آفتاب بندرعباس اجرا شده، اکنون با تغییر بازیگر و با حضور رویا نونهالی تمرینات خود را برای اجرا در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بندرعباس دنبال می‌کند.
برچسب ها:
آخرین اخبار