امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107419
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، نمایشگاه "نشانه هایی از دویست هزار سال همبودی انسان و جانوران در ایران زمین" مروری است بر حدود دویست سال همبودی و ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، نمایشگاه "نشانه هایی از دویست هزار سال همبودی انسان و جانوران در ایران زمین" مروری است بر حدود دویست سال همبودی و همزیستی انسان و جانوران در سرزمین ایران که شواهد آن در مجموعه آثار به نمایش درآمده نمود یافته است.

این نمایشگاه با مجموعه غنی شامل سنگواره حیوانات منقرض شده ای مانند خرس غار و کفتار خالدار، ابزارهای سنگی مربوط به شکار یا سلاخی، ظروف و اشیاء منقوش و پیکرک های جانوری از دوره های مختلف تاریخی، همچنین مهر، سکه، گل نبشته و متون کهن، نقاشی مینیاتور و ... از دیر باز تا سده های متاخر است.

هدف از برپایی این نمایشگاه ایجاد شناختی صحیح و تاثیری ماندگار در ذهن مخاطبان و کمک به ایجاد بستری مناسب برای حفظ و پاسداشت میراث طبیعی و تنوع زیستی کشور و پیشینه کهن آن است.

این نمایشگاه از 8 شهریور تا 8 مهر به مدت یک ماه در موزه ملی ایران پذیرای علاقمندان خواهد بود.

کیخواه، معاون زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست، طالبیان، معاون میراث فرهنگی، محمد بهشتی ریاست پژوهشگاه و جمعی از باستان شناسان و پژوهشگران حوزه میراث فرهنگی در این مراسم حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها