امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107422
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید حسین هاشمی در مرکز سرمایه‌گذاری استان تهران که با حضور وزیر اقتصاد و دارایی افتتاح شد، اظهار داشت: امید است این ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید حسین هاشمی در مرکز سرمایه‌گذاری استان تهران که با حضور وزیر اقتصاد و دارایی افتتاح شد، اظهار داشت: امید است این مرکز نقش خود را در اهداف دولت برای توسعه اقتصادی و حذف رکود تورمی به خوبی ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه 98 درصد از اقتصاد در گذشته در دست دولت بود، گفت: امروزه دولت تصدی‌گری را به بخش خصوصی واگذار کرده و در اقتصاد مقاومتی نقش اول را مردم ایفا می‌کنند.

هاشمی به بروکراسی اداری در استان تهران اشاره کرد و گفت: بروکراسی غلط اداری در استان تهران هنوز به درستی اصلاح نشده است.

استاندار تهران گفت: در برنامه 5 ساله پنجم پنجره واحدی برای جذب سرمایه‌گذاری وجود دارد که همین مرکز سرمایه‌گذاری استان تهران است تا سرمایه‌گذاران به 10 مرکز مراجعه نکنند و بتوانند در یک مرکز واحد اقدامات خود را انجام دهند.

هاشمی افزود: شورای مشورتی این مرکز راه‌اندازی شده است و برای هدف‌گذاری‌ها برنامه‌های مورد نیاز را تبیین می‌کند.

وی گفت: دستگاه‌های ذیربط استان تهران نیز موظفند نماینده تام‌الاختیار خود را به این مرکز معرفی کند.

وی به محدودیت احداث کارخانجات تا 120 کیلومتری تهران اشاره کرد و گفت: این محدودیت برای صنایع غیرهایتک وجود ندارد و ما می‌توانیم در این خصوص اقدام کنیم.

استاندار تهران گفت: در این راستا 2100 هکتار در جنوب استان تهران به عنوان منطقه ویژه اقتصادی در نظر گرفته شده است که 500 هکتار آن برای پروژه‌های هایتک است.

وی خاطر نشان کرد: اینکه 60 درصد از تسهیلات بانک‌ها در تهران است صحیح نیست بلکه شرکت‌ها در تهران دفتر مرکزی دارند و از تهران تسهیلات لازم را برای شهرستان‌ها دریافت می‌کنند.

هاشمی افزود: 52 درصد از مالیات‌های کل کشور در استان تهران تأمین می‌شود که امسال نیز مجلس 2500 میلیارد تومان از مالیات شهرهای اصفهان، شیراز و مشهد کسر کرد و به تهران اضافه کرد.

وی تأکید کرد:‌ تهران از سایر استان‌های کشور محروم‌تر است. یک میلیارد و 300 مترمکعب از فاضلاب تهران به جنوب این شهر می‌ریزد ولی فقط 200 هزار مترمکعب آب تصفیه شده اس؛ سرمایه‌گذار مشخصی در این خصوص در حال اقدام است که از وزیر اقتصاد درخواست می‌کنیم فاینانس چین را در این خصوص به شهر تهران قرار دهد تا مشکلات فاضلاب شهری این استان برطرف شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها