امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107430
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری کشورمان امشب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری ضمن گرامیداشت هفته دولت و بزرگداشت ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری کشورمان امشب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری ضمن گرامیداشت هفته دولت و بزرگداشت مقام شهیدان رجایی و باهنر در خصوص عملکرد وزارت دادگستری در یک سال گذشته اظهار داشت: من خدا را شاکرم که توفیق داده در این فرصت یک ساله گام های خوبی را برداریم البته انسان هموراه باید به دنبال اهداف بلند انسانی باشد.

وی افزود: ما این یک سال را با موفقیت عمل کرد و دستاوردهای خوبی داشتیم. بخشهای زیادی از آن را مردم لمس کردند و منعکس شده است.

وی در تعریف عدالت قضایی گفت: عدالت یعنی بر اساس حق عمل کردن، مهم ترین بخش عدالت، عدالت قضایی است.
اگر در یک جامعه ای انسان ها خوشبین باشند و به حقوق شان تجاوز نشود در گرو عدالت قضایی است البته عدالت ابعاد گسترده ای دارد همچون اجتماعی سیاسی اما عدالت قضایی برجسته ارین بخش و حافظ عدالت در بخش های دیگر است.
وزیر دادگستری کشورمان گفت: در دین ما شأن قضایی بالاست در حال حاضر ما در سایر دنیا چنین چیزی را نداریم که کشوری رئیس قوه قضائیه داشته باشد.
پورمحمدی گفت: ما در کشورمان یک هم ترازی بین روسای قوا داریم و این نشأت گرفته از فرهنگ اسلامی مان است
ما در کشور بزرگی با مرزهای طولانی هستیم.
وی افزود: فعالیت های ضد امنیتی، قاچاق و .... مشکلات زیادی را برای کشور ایجاد کرد که باید قاطعانه با آن ها مبارزه کرد به شرطی که حق کسی پایمال نشود.
وزیر دادگستری گفت: یکی از مشکلاتی که ما در بحث عدالت قضایی داریم این است که قاضی زمان مناسب برای رسیدگی ندارد و حجم پرونده ها زیاد است.
وی گفت: ما دو کار باید انجام دهیم کمک به بودجه دستگاه قضایی که دولت در سالی که گذشت کمک های خوبی کرد و بخش دیگری که در این راستا باید کمک شود پیشگیری از وقوع جرم است که همه قوا باید کمک کنند و بیشترین اقدام باید در قوه مجریه صورت گیرد.
پورمحمدی گفت: ما اگرمبارزه خوبی با مواد مخدر کنیم پرونده های مواد مخدر کم می شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار