امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107431
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری کشورمان در ادامه برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری گفت: در بحث فساد هم اگر برخورد مناسب ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری کشورمان در ادامه برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری گفت: در بحث فساد هم اگر برخورد مناسب داشته باشیم شاهد کاهش پرونده های فساد خواهیم بود.

وی افزود: اینها مسائل مهمی است که در پیشگیری از وقوع جرم موثر است و اگر پرونده ها در دستگاه قضایی کم شود ما به عدالت قضایی نزدیکتر می شویم.

پورمحمدی صدور ساده احکام و تسریع در رسیدگی ها را در بستر عدالت قضایی دانست و گفت: همه قوا باید در این زمینه تلاش کنند و در یک سال گذشته از همه ظرفیت ها بهره برده ایم.

وزیر دادگستری در ادامه سخنان خود در گفت و گوی ویژه خبری در خصوص مبارزه با فساد گفت: باید اعلام کنم گام هایی که در یک سال گذشته در دولت با همراهی قوای دیگر برداشته شده امیدوار کننده و تحسین برانگیز است.

وی افزود: من سالیان سال در این عرصه کار کردم و بیش از 5 سال سازمان بازرسی فعالیت داشتم و طبعا با اشرافی از پرونده های فساد و شیوه های مبارزه آشنا بودم.

پورمحمدی گفت: در دولت جدید شاهد توجه جدی رئیس جمهور و تأکید ایشان به بحث مبارزه با فساد بودم. از زمان امام راحلمان بحث مبارزه با فساد مطرح بوده و یکی از آرمان های انقلاب مبارزه با فساد بوده است.

وزیر دادگستری گفت: من در دولت اعلام کردم که مردم و نخبگان این موضوع را می خواهند اما باید بپذیریم ضعف داریم و در حد مطلوب عمل نکردیم. ما باید بپذیریم مشکل داریم و مشکل جدی است.

پورمحمدی گفت: چرا که انسان تا احساس بیماری نکند در صدد رفع آن بر نمی آید. خوشبختانه از همان ابتدا جلسات مبارزه با فساد آغاز شد و ما کمتر تعطیلی جلسات را داشتیم و این کار منظمی است.

وزیر دادگستری گفت: ما شورای دستگاه های نظارتی را داشتیم و معمولا در گذشته نمایندگان دولت حضور کمی داشتند اما الان حضورشان پررنگ شده است.

وی افزود: باز هم یک کمیته درون دولتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل دادیم و بحث مبارزه با فساد را اولویت کاری خود قرار دادیم.

پورمحمدی گفت: همه اینها دست به دست هم داده یک فضای سالم سازی و مبارزه با فساد را به عنوان دستور کار قرار دادیم اولین خبر به هر کدام از ما برسد با جدیت دنبال می کنیم.

انتهای چیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها