امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107432
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری کشورمان در ادامه برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری گفت: بنای این دولت مبارزه جدی با ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری کشورمان در ادامه برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری گفت: بنای این دولت مبارزه جدی با فساد است و نباید ملاحظه کسی را کنیم و نمی کنیم.
وی افزود: هر کدام از وابستگان دولت و مدیران دولتی باشند به صورت جدی برخورد می کنیم.
پورمحمدی در ادامه به ضرورت تشکیل دولت الکترونیک اشاره کرد و افزود: من از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گزارش گرفتم از ابتدای امسال تا کنون 6 میلیون و 484 هزار خدمت فقط در سازمان ثبت اسناد صورت گرفته است.
وی گفت: آیا می شود این رقم را بدون فرآیندهای الکترونیک کنترل کرد؟ آنچه که امروز از آن به عنوان دولت الکترونیک صحبت می کنیم خدمتی شفاف است.
وزیر دادگستری گفت: دولت الکترونیک یعنی شفافیت در امور، دو شاخص برجسته هم دارد یک کاغذ در میان نباشد دو اینکه مراجعه نباشد.
وی تصریح کرد: در یک سال گذشته دولت به توفیقات بزرگی در بحث دولت الکترونیک دست یافته است و تقریبا بالای 99 درصد اظهار نامه ها الکترونیکی است و نیازی به حضور مودیان مالیاتی نیست.
پورمحمدی افزود: همین کار سبب شد از ابتدای امسال 49 درصد درآمد مالیاتی افزوده شود و خیلی جاهایی که فرار مالیاتی بوده رصد شده است.
وزیر دادگستری گفت: یکی از مبادی اصلی اقتصادی ورود و خروج کالا است ما دیگر قدرت نداریم به شکل سنتی کنترل کنیم هرکس مدعی کنترل است حرف گزاف می زند.
پورمحمدی گفت: من به عنوان رئیس مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد می گویم که اگر دولت الکترونیک نباشد نمی شود کنترل کرد و غیر از این باشد دروغ است.
وی خاطرنشان کرد: اگر همین آهنگ حرکت ادامه یابد تا قبل از پایان سال 95 خدمات مالی اقتصادی و عمومی الکترونیکی شده و بالای 8 درصد سلامت تضمین می شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها