امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107435
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محققان هشدار دادند که کسر خواب نه تنها منجر به کسب نمرات ضعیف می‌شود بلکه افراد را در ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محققان هشدار دادند که کسر خواب نه تنها منجر به کسب نمرات ضعیف می‌شود بلکه افراد را در معرض چاقی قرار می‌دهد.

نویسندگان این تحقیق داده‌های بیش از 10 هزار آمریکایی را در سنین 16 تا 21 سالگی مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

محققان دریافتند که نزدیک به یک پنجم این افراد زمانی که 16 ساله بودند کمتر از 6 ساعت در شب خوابیده بودند و نسبت به زمانی که 21 ساله بودند و بیش از 8 ساعت خوابیده بودند، 20 درصد بیشتر چاق شده بودند. 

«شکیرا سوگلیا» استاد اپیدمیولوژی دانشگاه نیویورک گفت: کسری خواب در نوجوانان، آنها را در مراحل بعدی زندگی مبتلا به چاقی می‌کند.

از زمانی که فرد بزرگسال چاق می‌شود برگشتن به وزن قبلی برایش بسیار مشکل می‌شود و هر چه فرد چاق‌تر می‌شود به همان اندازه خطر بیماری‌هایی نظیری بیماری قلبی، دیابت و سرطان برایش بیشتر می‌شود.

با توجه به مقاله منتشر شده در مجله اطفال، اگر چه عدم ورزش و صرف زمان زیاد تماشای تلویزیون از عوامل خطر ابتلا به چاقی محسوب می‌شود اما بین کمبود خواب و چاقی ارتباط وجود دارد.

بر اساس این گزارش ،مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها توصیه می‌کنند که، زمان خواب شبانه 9 الی 10 ساعت مناسب است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها