امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107441
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «نادر محسنی» سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی افغانستان امروز در یک نشست ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «نادر محسنی» سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی افغانستان امروز در یک نشست خبری در کابل گفت: رسیدگی به شکایت‎های روند ابطال آرا فردا آغاز می‎شود و آنان تلاش می‎کنند به تمامی شکایت‎های درج شده رسیدگی لازم صورت گیرد.

به گفته وی، تاکنون ستاد انتخاباتی تحول و تداوم به رهبری «اشرف غنی احمدزی» 15 شکایت را در مورد ابطال آرا ثبت کرده اما از سوی ستاد انتخاباتی اصلاحات و همگرایی به رهبری «عبدالله عبدلله» تاکنون در این مورد شکایتی درج نشده است.

روند ابطال آرا بعد از ظهر 4 شنبه هفته گذشته توسط کمیسیون انتخابات افغانستان آغاز شد، اما ستاد انتخاباتی اصلاحات و همگرایی درست یک روز بعد از آغاز این روند به دلیل آنچه در نظر نگرفتن خواسته‎های این ستاد مطرح کردند از روند کناره گیری کردند.

در 2 نشست علنی که کمیسیون انتخابات به منظور ابطال آرا برگزارکرده  بیش از 150 محل رای‌دهی را باطل اعلام کرده اما این شیوه ابطال آرا از سوی ستاد انتخاباتی تحول و تداوم مورد انتقاد قرار گرفت.

این درحالی ‎است که رئیس جمهور افغانستان 11 شهریور ماه را تاریخ برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید اعلام کرده بود، اما روز 5 شنبه هفته گذشته نماینده سازمان ملل در افغانستان (یوناما) خواستار تأخیر در برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهورجدید این کشور شده بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها