امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107444
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از خبرگزاری «ریانوستی» شمار شهروندان اوکراین که در طول درگیریهای جنوب شرق این کشور به روسیه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از خبرگزاری «ریانوستی» شمار شهروندان اوکراین که در طول درگیریهای جنوب شرق این کشور به روسیه گریخته‌اند، به 800 هزار نفر رسیده است.

روز شنبه خدمات مهاجرت فدرال روسیه به ریانوستی گفت از شروع عملیات نظامی در جنوب شرق در اوکراین بیش از 800 هزار نفر از این کشور به روسیه گریخته‌اند. همچنین 130 هزار نفر از شهروندان اوکراین از روسیه درخواست پناهندگی کرده‌اند.

سرویس‌های خبری همچنین اعلام کردند: «از شروع درگیری‌ها (در اوکراین) خدمات مهاجرت از سوی بیش از 130 هزار شهروند اوکراینی درخواست پناهندگی موقت دریافت کرده‌‌ایم یا پناهندگی اعطا کرده‌ایم، بیش از 78 هزار درخواست برای اقامت موقت و بیش از 33 هزار درخواست هم برای شهروندی روسیه دریافت کرده‌ایم.»

همچنین اداره مهاجرت یادآور شد، تعداد افرادی که از اوکراین گریخته‌اند تا اول آوریل امسال به عدد 820 هزار نفر رسیده بود.

با تشدید درگیریها در ژوئن امسال میان استقلال طلبان شرق اوکراین و پشتیبانان دولت شمار پناهندگان به روسیه افزایش چشمگیری داشته است.

گزارش سازمان ملل متحد که روز جمعه منتشر شد از کشته شدن 2220 نفر و زخمی شدن 6000 نفر در بحران اوکراین در زمان بین میانه آوریل تا ماه اوت خبر می‌دهد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار