امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107445
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که دو دیپلمات سفارت این کشور در کی‌یف که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که دو دیپلمات سفارت این کشور در کی‌یف که روز جمعه بازداشت شده بودند، آزاد شده و به روسیه بازگشته‌اند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «در نتیجه تلاش‌های دیپلماتیک صورت گرفته از جانب مسکو، دو کارمند سفارت فدراسیون روسیه در کی‌یف که وظیفه تامین امنیت نمایندگی سیاسی این کشور را برعهده داشتند و روز گذشته بازداشت شده بودند، امروز آزاد شده و به کشور بازگردانده شدند.»

روز گذشته سفارت روسیه در کی‌یف اعلام کرده بود که دو تن از کارکنان این نمایندگی سیاسی ناپدید شده‌اند. بعد از مدتی مقامات اوکراینی تایید کردند که دو مامور امنیتی سفارت روسیه که به گفته مقامات انتظامی اوکراینی، گویا با خود نارنجک حمل می‌کردند را بازداشت کرده‌اند.

وزارت امور خارجه روسیه یادداشت اعتراض رسمی خود در رابطه با این دو دیپلمات روسی را برای وزارت امور خارجه اوکراین ارسال نموده و خواستار آزادی فوری کارکنان سفارت روسیه در کی‌یف شده بود.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار