امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107446
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه فرانسوی فیگارو، «آرنو مونتبورگ» وزیر اقتصاد مستعفی و پیشین دولت فرانسه که انتقادهای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه فرانسوی فیگارو، «آرنو مونتبورگ» وزیر اقتصاد مستعفی و پیشین دولت فرانسه که انتقادهای اخیرش از سیاست‌های اقتصادی دولت سوسیالیست «فرانسوآ اولاند»، به استعفای کابینه این کشور و تشکیل دولت جدید منجر شد، در اظهاراتی اعلام کرد: «خروج من از دولت نشانه آغاز بحث درباره سیاست ریاضت اقتصادی در فرانسه و اروپاست.»

وی افزود: «صحبت‌های یکشنبه گذشته من تصادفی نبود بلکه سرآغاز بحث درباره مسئله ریاضت اقتصادی در فرانسه و اروپاست.»

مونتبورگ به عنوان یکی از منتقدان اصلی طرح‌های ریاضت اقتصادی دولت فرانسه که تاکنون بارها مخالفت خود را با این گونه طرح‌ها اعلام کرده، اخیرا در اظهاراتی بر لزوم تغییر سیاست‌های اقتصادی این کشور تاکید کرده و خاطر نشان کرد که اولویت دولت باید خروج از بحران اقتصادی و کاهش کسری بودجه باشد.

وی همچنین پیش از استعفای کابینه نیز در گفت‌وگویی محرمانه با یک خبرنگار و نویسنده، «فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور این کشور را به رگبار انتقاد‌های شدید خود بسته و گفته بود: «اولاند همواره دروغ می‌گوید و به همین دلیل هم محبوبیت وی در نظرسنجی تنها 20 درصد است. او دروغ می‌گوید. اولاند از آغاز کار همیشه دروغ گفته است.»

مونتبورگ همچنین گفته بود: «با اولاند نمی‌توان گفت‌وگو کرد بنابراین دیگر با او گفت‌وگو نمی‌کنم چرا که هیچ سودی ندارد. مذاکره با وی بی‌فایده است.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها