امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10745
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۸
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، در حالی که در آغاز درگیری ها در شهر القصیر، نبرد در شش جبهه در جریان بود، ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، در حالی که در آغاز درگیری ها در شهر القصیر، نبرد در شش جبهه در جریان بود، حال تعداد این جبهه ها به چهار تا کاهش یافته است، چرا که ارتش سوریه عمق تجمع های افراد مسلح را مورد هدف قرار داده، تعداد زیادی از آنها را از پای درآورده و پس از مورد هدف قرار دادن خطوط دفاعی گروه های مسلح که در تلاش بودند با بمب گذاری ساختمان ها مانع از پیشروی نیروهای ارتش شوند، مناطق حساسی در این شهر و مرکز آن را به کنترل خود درآورد.

در حالی که پیشروی ارتش به ویژه در محور شمالی القصیر ادامه یافت، منطقه غربی این شهر در مجاورت مرز لبنان به صورت کامل در محاصره است و هر فرد مسلحی که به محض نزدیک شدن به آن، کشته می شود و این همان چیزی بود که برای گروهی مسلح اتفاق افتاد که در تلاش بودند برای کمک به افراد مسلح مستقر در القصیر، از طریق لبنان وارد این شهر شوند، اما درگیری های شدید صبح روز جمعه (24 مه) به کشته شدن تعدادی از این افراد مسلح و فرار سایر افراد باقی مانده از آنها به خاک لبنان منجر شد.

جبهه شمالی القصیر نیز شاهد درگیری های شدیدی بود، جایی که یک منبع نظامی با روایت حوادث اتفاق افتاده، تاکید کرد که عقب نشینی گروه های مسلح در جبهه های شرقی و جنوبی القصیر و محاصره مرکز این شهر، افراد مسلح را مجبور کرد به پا خیزند و برای پاسخ به حمله ارتش سلاح های سنگین به کار گیرند، اما توپخانه که این مکان را به صورت کامل محاصره کرده بود، پیروزی یگان های ارتش را رقم زد که به گروهی دیگر از افراد مسلح حمله کرده و تعدادی زیادی از آنها را کشتند.

به گفته این منبع نظامی، زیان های ارتش در مقایسه با حجم نبرد بسیار کم بوده و انفجار بمب های دست ساز کار گذاشته شده در همه جا و وجود تک تیراندازها دو عامل دارای بیشترین تاثیر بودند، جایی که نزدیک به 10 تن از نیروهای ارتش از جمله یک ستوان یکم و یک ستوان فرمانده تانک جان خود را از دست دادند.

این منبع نظامی همچنین اعلام کرد که نبردها در مناطق مرکزی القصیر همزمان با پاکسازی این منطقه از سوی ارتش ادامه دارد و آخرین نبردها در "حاره البلدیه" و "التجمع الثانوی" روی دادند که در این دو منطقه دو انبار اسلحه دربرگیرنده مسلسل ضد هوایی، گلوله های آر پی جی و مقادیر زیادی مهمات کشف و ضبط شدند.

این منبع با بیان اینکه نبردهای سرنوشت ساز روز جمعه در اطراف فرودگاه "الضبعه" خواهد بود که افراد مسلح برای فرار از پیشروی ارتش در شهر القصیر، به آنجا روی آورده اند، تاکید کرد که یگان های ارتش در تلاش برای بازپس گیری این فرودگاه و از بین بردن تمامی افراد مسلح مستقر در آن، خود فرودگاه و باند آن را مورد هدف قرار داده اند.

در حالی که نیروهای هوایی و توپخانه برای ممانعت از ورود افراد مسلح به ویژه از ریف ادلب به القصیر، مناطق مرزی این شهر را به محاصره درآورده اند، ارتش نیز همچنان به پیشروی خود ادامه می دهد و به گفته منبع مذکور، در صورت ادامه پیشروی همانند گذشته، پیش بینی می شود عملیات جستجوی پس از پاکسازی کامل القصیر ظرف یک هفته آینده آغاز شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها