امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107470
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الاخبار گزارش داد: به نظر نمی‌رسد که رژیم صهیونیستی از تسلط جبهه النصره بر بخش‌های وسیعی از مرزها در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الاخبار گزارش داد: به نظر نمی‌رسد که رژیم صهیونیستی از تسلط جبهه النصره بر بخش‌های وسیعی از مرزها در جولان اشغالی نگران باشد، یک گروه اسلامگرای افراطی تابع القاعده که به تعبیر افسران اسرائیلی نقشه پراکندگی نیروهای سوری در مرزها را تغییر داده است؛ خطری فوری برای این رژیم محسوب نمی‌شود.
درگیری‌های گذرگاه قنیطره دلیلی برای ظاهر شدن ارتش اسرائیلی شد ، روزنامه «هاآرتص» برای اطمینان دادن اسرائیلی‌ها نوشت که تدابیر امنیتی بسیاری در این زمینه اتخاذ شده است، و این تدابیر از سال 2012 پس از اینکه گروه دیگری از مخالفان سوریه بر این گذرگاه مسلط شدند اتخاذ شد اما اکنون تجدید شده است.

علاوه بر گذرگاه قنیطره، منابع نظامی اسرائیلی اعلام کردند که صدها نفر از عناصر جبهه النصره با تجهیزات نظامی پیشرفته‌ای که از ارتش سوریه به غنیمت گرفته‌اند به مناطق تحت تسلط دیگر مخالفان سوریه که معتدل‌تر هستند هجوم برده‌اند اما گروه‌های معتدل‌تر خواهان درگیری با آنها نبوده‌اند.

بر اساس گزارش هاآرتص وجود جبهه النصره در جولان اشغالی پدیده جدیدی نیست و رژیم صهیونیستی به آن عادت دارد از سال 2012 جبهه النصره به مرزهای سرزمین‌های اشغالی نزدیک شد و بر نیمی از آنها و حتی منطقه گذرگاه قنیطره مسلط شد، اما تقویت قوای جبهه النصره در اینجا با قدرت گرفتن داعش در شمال سوریه و تسلط بر بخش‌های وسیعی از آن همراه شده است امری که باعث فرار جبهه النصره از جنوب و غرب شده است و بسیاری از آنها خود را به مرزهای جولان رسانده‌اند.

با این وجود افسران اسرائیلی منطقه شمالی تاکید کرده‌اند که داعش بسیار به مرزها نزدیک است و دربهای جولان را می‌کوبد علیرغم اینکه احتمال این مسئله تا کنون کم است.افسران تاکید دارند که تعداد اعضای داعش در این منطقه هنوز کم است اما میتوان صدای طرفداران آن در شهرها و روستاهای مجارو را به راحتی شنید و برافراشته شدن پرچم‌های آن را دید؛ همانگونه که در عراق اتفاق افتاد بعید به نظر نمیرسد که اتحاد میان داعش و این شهرها، اگرچه به تفکرات افراطی آن موافق نباشند تسلط این گروهک بر منطقه را آسانتر کند.

فرضیه تسلط داعش

فرضیه تسلط داعش بر مناطق مرزی بر روی میز اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی وجود دارد اما افسران بلندپایه به هاآرتص  تاکید کردند که این احتمال در آینده نزدیک رخ نخواهد داد و افزودند همه چیز در اینجا در حال تغییر است به ویژه اینکه ارتش سوریه در حال حاضر بر مرز تسلط ندارد.

استقرار نیروهای متخاصم چطور انجام می‌شود؟ سوالی که منابع اسرائیلی به آن پاسخ داده و تاکید داده‌اند که ارتش سوریه هنوز هم برای حفظ تسلط بر استان «جیوب» در نزدیکی گذرگاه قنیطره به علاوه یک گذرگاه منتهی به آن از سمت شمال شرق تا دمشق می‌جنگد، همچنین این نیروها هنوز بر مناطق «الحرمون» که دروزی‌نشین و حامی نظام هستند تسلط دارند. به استثناء این مناطق گروه‌های مخالف از جمله النصره بر بخشهای وسیعی در مرزها از جمله «صیدا» که 3 کیلومتر از شهرک «مغیشیم» در جولان فاصله دارد، تسلط دارند.

این واقعیت مرزی بر اساس منابع نظامی اسرائیلی است امری که «بنی گانتز» رئیس ستاد مشترک ارتش را به اتخاذ دو اقدام وادار کرده است: بهبود وضعیت حصارهای مرزی و نیز تشکیل یک تیپ نظامی جدید و متخصص در حفاظت از مرزها. اما این منابع تاکید دارند که خطر نزدیک نیست اما در آینده ممکن است اقداماتی علیه اهداف اسرائیلی از سوی داعش و یا النصره و غیره صورت بگیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها