امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107484
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، داوود کیانیان یکی از هنرمندان قدیمی تئاتر کودک و نوجوان است که ایشان در این زمینه نمایشنامه‌های "

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، داوود کیانیان یکی از هنرمندان قدیمی تئاتر کودک و نوجوان است که ایشان در این زمینه نمایشنامه‌های " بچه‌ها وسگ‌ها"، "داد و بیداد"، "بزرگترین موجود روی زمین"، "نمایش بازی" و ..... نوشته است وی همچنین کارگردان نمایش‌های "خروسک پریشان"، "پرنده و فیل" و....نیز است. پژوهش ها و مقاله‌های مختلفی در زمینه کودک ونوجوان از ایشان  منتشرشده است درهمین راستا گفت‌وگویی کوتاه در رابطه با بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان صورت گرفته که درادامه می‌خوانید.

تئاتر نیاز کودک و نوجوان است زیرا این نیاز فطرتا در کودک و نوجوان وجود دارد و آن‌ها به صورت غریزی به آن نیازمند هستند. نیازمند هستند تا زندگی رابا تئاتر تجربه و تمرین کنند. به نظر من هنر تئاتر برای کودک و نوجوان جنبه حیاتی دارد. ما در کودکی همیشه نیاز به نمایش و بازی نمایشی داریم.

وی ادامه داد: من  به آقای دهکردی دبیر این جشنواره پیشنهاد می کنم در این دوره از جشنواره بیشتر به رشد کیفی این جشنواره توجه کنند تا رشد کمی. من به عنوان فردی که در این زمینه فعالیت می کنم از آقای دهکردی درخواست می کنم که به فکر رشد این جشنواره باشد هرچند ایشان به عنوان دبیر جشنواره در این دوره از هنرمندان درخواست کردند تا به عنوان مشاوره در کنار این جشنواره باشند و این قدم بزرگی برای رشد این جشنواره است.این مسئله که می‌گویم جشنواره باید رشد کند به این معنی نیست که در دورهای قبلی رشدی نداشته بلکه به نظر من شهرام کرمی هم در دوران دبیری خود در جهت بالندگی این جشنواره تلاش فراوانی کرد، همینطور مصطفی رحمان دوست. به نظر من همچنان که یک سال از عمر ما می گذرد و ما رشد می کنیم جشنواره هم باید در ابعاد مختلف رشد کند من برای جشنواره بیست ویکم که دبیری جوان، خوش‌فکر وپورشور دارد آرزوی موفقیت می کنم.

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از 15 مهر ماه همزمان با روز جهانی کودک آغاز و در تاریخ 21 مهر ماه مصادف با عید سعید غدیر خم پایان می‌یابد.
انتهای پیام/ ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار