امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107496
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، دبیر اجرایی سومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کردی رضوی در این مراسم، اظهار کرد: فرهنگ و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، دبیر اجرایی سومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کردی رضوی در این مراسم، اظهار کرد: فرهنگ و سنن هر قومی در اشعار و آثار ادبی نویسندگان و ادبای آن قوم تبلور می‌یابد.

شهین سیف افزود: شعر و ادبیات داستانی رساترین وسیله برای انتقال پیام بوده و برترین آثار فرهنگی که از لحاظ محتوا به درجات بسیار عالی رسیده‌اند در قالب شعر و داستان بودند و مؤسسه فرهنگی هنری سروش با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان برگزاری سومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کردی رضوی را برعهده گرفت.

وی خاطر نشان کرد:‌ خوشبختانه در سومین جشنواره شاهد استقبال بسیار خوب ادبا و شعرای کردزبان سراسر کشور بودیم و در مجموع 145 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال و کار داروی آن‌ها انجام شد.

در ادامه این مراسم نیز بیانیه هیئت داوران توسط دکتر نسرین علی‌اکبری از داوران این جشنواره قرائت شد و بر اساس آرای داوران در بخش شعر کسی شایسته رتبه نخست نبود و به ترتیب رتبه‌های دوم تا هشتم این بخش به هادی مؤمنی از الشتر، شهین مجیدی از سنندج، طاهره تختی از بیجار، علی فلاحی از قروه، یزدان بابایی از صحنه کرمانشاه، زینب اکبری از صحنه، بهمن میرزایی از کرمانشاه تعلق گرفت.

در بخش داستان کوتاه نیز هیئت داوران هیچ آثاری را شایسته عناوین اول تا چهارم ندانست و رتبه پنجم تا هشتم این بخش نیز به شکوفه فتاحی از کرمانشاه، ناهید قادری از کرمانشاه، مرتضی اسدی از هرسین و حبیب عنبری از کنگاور رسید.

همچنین در این جشنواره از ابوالقاسم معمار، منصور دولتی و اکرم بهرام‌چی به عنوان شاعران پیشکسوت، باباعلی مردوخی، زهره معاذی، سهیلا شیخی، امجد ویسی، سیدعباس سیدشکری، ماجد رموذی، محمدعلی مؤمنی و امید محمدی به عنوان کارکنان مروج فرهنگ رضوی تجلیل به عمل آمد.

در بخش مروجان و مبلغان سیره نبوی و فرهنگ رضوی سومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کردی رضوی کردستان نیز در حوزه تولید‌کنندگان و ارائه دهندگان مطرح سیره علمی از ماموستا خلیل آدابی تجلیل به عمل آمد.

در حوزه تألیف و ترجمه آثار مفاخر محور علمی و پژوهشی از ماموستا ملاحیدر مصطفوی تجلیل شد و در حوزه مدیر و رؤسا محور اجرا و مدیریت نیز از محمدمهدی طالبی تجلیل به عمل آمد.

کانون فرهنگی هنری تخصصی مهدیه سریش‌آباد در حوزه اشخاص حقیقی و حقوقی محور اجرا و مدیریت، مؤسسه فرهنگی قرآنی یاسین در حوزه تولیدات نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای، سایت و وبلاگ‌های مؤثر محور فناوری اطلاعات و مؤسسه فرهنگی قرآنی معراج نیز در حوزه تهیه‌کنندگان و توزیع کنندگان آثار و محصولات فرهنگی، هنری و آرش حسین‌پناهی در حوزه تولید‌کنندگان آثار و محصولات فرهنگی و هنری مورد تجلیل قرار گرفتند.
انتهای پیام/79006/صا30/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار