امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107507
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
حجت‌الاسلام «حسین کوششی» مدیر عامل اتحادیه مؤسسات مردمی و قرآنی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

حجت‌الاسلام «حسین کوششی» مدیر عامل اتحادیه مؤسسات مردمی و قرآنی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به بودجه این اتحادیه، اظهار داشت: از سال جاری تمامی دستگاه‌ها و نهادهای قرآنی برنامه‌های خود را برای تخصیص بودجه نیم درصد قرآنی به شورای توسعه فرهنگ قرآنی دادند تا پس از دریافت بودجه در صندوق بتوانند درباره نحوه اختصاص بودجه تصمیم‌گیری شود.

وی با بیان اینکه بودجه قرآنی سال جاری 200 میلیارد تومان در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، ادامه داد: ما برای فعالیت‌های سال جاری خود برنامه‌های مختلفی در سه حوزه آموزش، پژوهش و تبلیغ و ترویج برنامه‌های مختلفی ارائه داده‌ایم که به این منظور نیز بالغ بر 18 میلیارد تومان برآورد هزینه کردیم که امیدواریم مبلغ قابل توجهی از این بودجه اختصاص یابد.

حجت الاسلام کوششی از قول مساعدت دبیر شورای توسعه برای تخصیص بودجه به اتحادیه مؤسسات قرآنی و مردمی کشور خبر داد و گفت: آقای «حمید محمدی» دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی پنج‌شنبه گذشته در جلسه هم‌اندیشی اتحادیه مؤسسات قرآنی درباره اختصاص ردیف بودجه مجزا به این اتحادیه قول مساعد داد که امیدواریم این امر محقق شود.

وی درباره برنامه‌های این اتحادیه برای سال جاری، تصریح کرد: ما در حوزه آموزش به مطالبات مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای کرده‌ایم به طوری که آموزش عمومی قرآن در رشته‌های حفظ، روخوانی و روان‌خوانی و مفاهیم قرآن در حوزه سبک زندگی را در اولویت قرار دادیم.

مدیر عامل اتحادیه مؤسسات مردمی و قرآنی کشور افزود: در حوزه پژوهش، ساماندهی فعالیت‌های پژوهشی و در حوزه تبلیغ و ترویج برپایی نمایشگاه‌های قرآن استانی مهم‌ترین برنامه‌های اتحادیه مؤسسات قرآنی برای سال جاری است.

حجت‌الاسلام کوششی با اشاره به تعداد بالای مؤسسات قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی، اظهار داشت: امیدوارم دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی به حجم بالای فعالیت‌های مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد توجه داشته باشد و بر اساس عملکرد ما بودجه مناسبی در سال جاری به این مؤسسات قرآنی اختصاص دهد.

انتهای پیام/ آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها