امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107510
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این بازیگر سینمای ایران گفت: من سالهاست جشنواره پروین اعتصامی را پیگیری می کنم و همیشه به عنوان یک ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این بازیگر سینمای ایران گفت: من سالهاست جشنواره پروین اعتصامی را پیگیری می کنم و همیشه به عنوان یک بازیگر علاقه مند به فیلم و این جشنواره در فضایش حضور پیدا کرده ام تا با مردم به تماشای فیلم بنشینم، اما امسال کمی متفاوت تر و با فیلم "فروشی"که به تازگی آن را ساخته ام، در این دوره از جشنواره شرکت می کنم.
 
وی با بیان اینکه فیلم فروشی در قالب مستند داستانی است افزود: در این فیلم به مسائل روزمره و مشکلات یک دختر در طول یک روز پرداختم. اتفاقات خیلی معمولی و جزئی است که کمتر به آن توجه می کنیم و اینکه در واقع دروغ نگفتن، روراستی و صداقت چه تاثیراتی ممکن است در زندگی روزمره یک انسان داشته باشد.
 
این بازیگر جوان همچنین توضیح داد: حدود 2 سال که درگیر ساخت این فیلم هستم از فیلمنامه تا دکوپاژ، نوع تصویربرداری، روایت فیلم و حتی خود سوژه که در طی یکی دو ماه اخیر کلاً به پایان رسید و فرصت شد برای جشنواره ارسال کنم.
 
پاکرو گرایش خود را بیشتر به حوزه زنان و کودکان دانست و اظهار داشت: من تا به حال بیشتر فیلمنامه ها و سوژه هایم در مورد زنان و کودکان بوده است که فکر می کنم چون خودمم هم یک زن هستم بیشتر با مشکلات و مسائل زنان و دختران آشنا هستم و آن ها را درک می کنم.
 
وی که تا به حال 7 فیلم کوتاه ساخته در پاسخ به اینکه چگونه به فیلمسازی علاقه مند شده است، گفت: من بازیگری را از سنین پایین آغاز کردم و از همان موقع احساس کردم به  فیلم سازی علاقه مند هستم ضمن اینکه فیلمنامه های کوتاه هم می نوشتم ، پس به انجمن سینمای جوان رفتم آنجا دوره های فیلم سازی را آموختم و سال 86 اولین فیلمم را ساختم که "فروشی" هفتمین فیلم من محسوب می شود.
 
پاکرو اظهار کرد: قصد دارم فیلمسازی را ادامه دهم و وارد سینمای حرفه ای شوم اما به سینمای مستند هم علاقه دارم و اگر سوژه خوب وجود داشته باشد حتما مستند هم خواهم ساخت.
 
وی در صحبت پایانی خود افزود: جامعه ما هم مثل جوامع دیگر مشکلاتی دارد و زن ها نیز در این جوامع دچار مشکلاتی هستند اما مهم این است اگر از تصویر برای نشان دادن این موضوعات استفاده میکنیم واقعیت را نشان دهیم نه غلو شده و نه با کم و کاست.
 
افسانه پاکرو در پیامی به جشنواره پروین اعتصامی گفت: من بسیار خوشحالم که این جشنواره فضایی را ایجاد کرده که میتوان به طور اختصاصی به زنان و مسایل پیرامون آنها پرداخت.
 
هشتمین جشنواره ملی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم پروین اعتصامی به دبیری مازیار رضاخانی از 28 مهر تا 2 آبان ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها