امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107511
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شماره 176 این ماهنامه فرهنگی، آموزشی و ترویجی با عنوان اصلی «مسجد سنگ بنای اقتصاد اسلامی» و عناوینی چون ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شماره 176 این ماهنامه فرهنگی، آموزشی و ترویجی با عنوان اصلی «مسجد سنگ بنای اقتصاد اسلامی» و عناوینی چون «گونه شناسی مرگ در اندیشه پس از مرگ در ادیان»، «جهان بعدی در سرزمین افسانه‌ها»، «مسجد پایگاه پرورش نیرو برای جنگ نرم و سخت»، «مسجد فرهنگ سازی و فرهنگ بانی»، «سلوک جهادی در اندیشه رهبر فرزانه انقلاب»، «مقصود چیست نکند کعبه بهانه شود» و... در اختیار علاقه‌مندان به موضوعات مسجدی قرار گرفته است.

در بخش منبر این شماره مهارت‌های کلاس‌داری، برگزاری مسابقات در تابستان، توفیق یک منبری، امامزادگان کاظمی در ایران، حفظ هویت معنوی مکه، ضرورت اجتناب پذیر، مورد بررسی قرار گفته است. نمونه فیش منبر با موضوع «کرامت» و فیش روضه به مناسبت‌ شهادت امام جواد (ع) از دیگر مطالب این بخش است.

بخش رواق این شماره، به مباحثی چون گذرگاه داوری یا چینودپل، جهان بعدی در سرزمین افسانه‌ها، معاد مانوی، جمع میان حق و باطل، مسیحیت و اندیشه حیات جاودان و ... پرداخته شده که با قلم کار‌شناسان و پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی به رشته تحریر در آمده است.

در سرویس محراب فعالیت‌های مسجد فاطمه الزهرا (س) تهران با عنوان «وقتی پیامبر الگو می‌شود» آمده است که به خدمات حجت‌الاسلام محمدی اشاره شده است.

جایگاه مسجد در ایجاد فرهنگ اقتصاد مقاومتی، نحوه مشارکت مردم در فعالیت‌های اقتصادی مسجد، یک تعاونی یک محله، مسجد و بازدهی اقتصادی و ... از دیگر مطالب این بخش است.

«شبستان» نیز که موضوعات مرتبط با گفتمان انقلاب اسلامی را به بحث و نظر می‌گذارد، در این شماره از ماهنامه مسجد، کتابخانه همراه نور، سلوک معنوی در اندیشه رهبر فرزانه انقلاب، دوراهی سازش و مقاومت را مورد توجه قرار داده است و مطالب و گفت‌وگوهای مفصل و پرباری را نگاشته است.

نشریه «مسجد» ابتدای هر ماه با هدف بررسی موضوعات مسجدی و توجه به دغدغه‌های ائمه جماعات مساجد توسط معاونت فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد منتشر می‌شود.

علاقه‌مندان برای دریافت این شماره از نشریه مسجد می‌توانند از اینجا اقدام کنند.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها