امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107517
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۸
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا جانباز در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا تهران نیز احتمال دارد به ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا جانباز در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا تهران نیز احتمال دارد به وضعیت کلان‌شهرهایی مثل کرمان و اصفهان که وضعیت قرمز از لحاظ تأمین دارند دچار شود، گفت: در حال حاضر دو کلانشهر کرمان و اصفهان به دلیل اینکه تولید آب از مصرف آب کمتر است در حالت وضعیت قرمز قرار دارند، بنابراین اگر در فصل پاییز بارش مناسبی در حوزه بالادست سدهای لار و لتیان نداشته باشیم و مردم مصرف آب را به شکل قابل‌توجهی کاهش ندهند، تهران هم به وضعیت قرمز خواهد رسید.

* امسال انشعاب حدود 600 هزار واحد مسکن مهر وصل می‌شود

مدیرعامل آبفای کشور در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه امسال چه میزان از واحدهای مسکن مهر انشعاب آب و فاضلاب وصل می‌شود، گفت: امسال یک میلیون و 200 هزار انشعاب آب و فاضلاب واگذار می‌شود که حدود 500 تا 600 هزار واحد مسکن مهر در این برنامه ما قرار دارد تا انشعاب آب برای آنها وصل شود.

وی افزود: ما تعهد داریم تا تمام انشعابات آب و فاضلاب واحدهای مسکن مهر را تأمین کنیم و طبق جلساتی که هفته گذشته با مسئولان راه و شهرسازی برگزار شد، مقرر شد که آنها اولویت‌بندی برای واحدهای مسکونی مهر را انجام دهند و واحدهایی که آماده واگذاری است را به تفکیک پروژه و تفکیک استان و شهر به ما اعلام کنند تا ما فرصت لازم را برای نصب انشعابات داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه سهم وزارت نیرو طی جلساتی که برگزار شد، برای تأمین آب واحدهای مسکن مهر فعلا 100 میلیارد تومان خواهد بود، گفت:طی دستوری که وزیر نیرو دیروز صادر کرد، مقرر شد مشترکانی که در سال‌های 90 و 91 حق انشعاب خود را پرداخت کرده‌اند، و انشعاب آنها هنوز وصل نشده است، مشمول افزایش قیمت انشعابات قرار نگیرند.
جانباز در خصوص عملکرد یک سال اول دولت گفت:‌ هم‌اکنون در بخش شهری به طور متوسط 58 درصد جمعیت، تحت پوشش شبکه آب شرب هستند که از این مقدار در یکسال گذشته افزایش 6.5 درصدی در میزان تحت پوشش شبکه آب شهری  داشته‌ایم.
وی با اشاره به اینکه در طول یکسال فعالیت دولت یک میلیون و 380 هزار انشعاب به تعداد انشعاب‌های آب کشور افزوده شد گفت: حجم تولید آب در کشور در یکسال گذشته حدود 5.6 میلیارد مترمکعب رسید با این میزان تولید آب، حتماً باید فکر برنامه‌های بلندمدت در تأمین آب شرب کشور باشیم.

جانباز خاطر نشان کرد: در بخش فاضلاب شهرها در یکسال گذشته 4.1 درصد رشد داشتیم به طوری که در این مدت 2 میلیون و 700 هزار انشعاب فاضلاب واگذار شد. که بخش عمده‌ای از این رقم در واحدهای مسکونی مهر بود.
وی گفت:‌ در بخش آبرسانی روستایی افزایش 1.9 درصدی در میزان آبرسانی روستایی در یکسال گذشته داشتیم به طوری که 478 روستا و مجتمع آبرسانی به جمع روستاهای بهره‌مند از شبکه آب شرب اضافه شدند و در طول یکسال یک میلیارد و 300 میلیون مترمکعب آب در بخش روستایی تولید کردیم.
وی با بیان اینکه پیش از سال 93 پیش‌بینی گرمای تابستان و پیک مصرف آب در فصل دیده شده بود، اظهار داشت: از همان زمان جلسات بحران آب تشکیل شد و برنامه جامعه‌ای را برای کل کشور تدوین کردیم و موفق شدیم همانطور که پیش از این نیز اعلام شده بود در جایی از کشور در تأمین آب به جیره‌بندی نرسیم.
جانباز افزود: تابستان گرم امسال با همراهی مردم و تمهیدات دیده شده به سختی گذشت و برای تابستان 94 منتظر اعلام پیش‌بینی‌های شرکت مدیریت منابع آب در خصوص حجم سدها در میانه آبان خواهیم بود تا در همان زمان برنامه‌ریزی آب شرب کشور در سال 94 را تدوین و ابلاغ کنیم.
*به اهداف  برنامه پنجم که پوشش 92 درصدی جمعیت روستایی بهره‌مند از شبکه آب هستند نخواهیم رسید
وی با بیان اینکه در بخش روستاها مشکلات ما بسیار زیاد بوده گفت: حدود 5700 تا 6500 روستای کشور به فراخور میزان بارش و در فصول مختلف آبرسانی سیار انجام می‌شود که با این روند، به اهداف برنامه پنجم که پوشش 92 درصدی جمعیت روستایی بهره‌مند از شبکه آب هستند نخواهیم رسید.
به گفته وی، هم‌اکنون 77 درصد جمعیت روستاهای کشور از شبکه آب شرب بهره‌‌مند هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها