امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107537
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۸
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز با آیت‌الله مکارم شیرازی از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز با آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع عالی قدر دیدار و گفت‌گو کرد.

رئیس مجلس در ابتدای دیدار با اشاره به بیانیه به موقع و سنجیده حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در ارتباط با لزوم همبستگی ملت و جریان‌های سیاسی عراق گفت: من در این جا باید از اقدام به موقع و سنجیده و دقیق شما در مسئله عراق تشکر کنم زیرا این بیانیه بسیار گره‌گشا بود و طرف‌های غربی به خوبی نقش مرجعیت شیعی را در مسائل این کشور دریافتند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: خوشبختانه دولت در مسائل اقتصادی یک سمت‌گیری درستی را در پیش گرفته از طرفی دیگر در چند وقت اخیر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده و دولت هم برای رونق‌بخشی تولید و خروج کشور از رکود تورمی لایحه‌ای را ارائه کرده است.

وی با اشاره به برنامه ریزی مجلس در بودجه سال 93 برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی در بودجه امسال اعتباری حدود 100 میلیارد دلار را برای سرمایه گذاری حوزه نفت، گاز، مخازن مشترک، بهینه سازی مصرف سوخت، بهبود سیستم حمل و نقل و کمک به حمل و نقل ریلی اختصاص داده است و خوشبختانه از این اعتبار حدود 80 میلیارد دلار در شورای اقتصاد به تصویب رسیده است و در آینده محقق می‌شود و قطعا اختصاص این اعتبارات چرخ تولید را راه می‌اندازد.

لاریجانی ادامه داد: از طرفی دیگر در بودجه امسال یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده اضافه شد تا اعتبارات این بخش به همراه بخشی از اعتبارات هدفمند کردن یارانه‌ها به وزارت بهداشت اختصاص داده شود تا فشار بخش سلامت از دوش مردم برداشته شود و هم اکنون خوشبختانه وضعیت بهتر شده است.

لاریجانی افزود: همچنین در بودجه امسال اعتباراتی برای تسهیل فضای کسب و کار اختصاص داده شده که به طور حتم می‌تواند به اختصاص این اعتبارات در بهبود این حوزه تاثیرگذار باشد از طرفی دیگر مجلس شورای اسلامی در تدوین برنامه ششم توسعه قطعا به مقوله تولید توجه خاصی می‌کند و این موضوعات در سال آینده هم دنبال می‌شود.

رئیس قوه مقننه با اشاره به ارائه دو لایحه از سوی دولت به مجلس گفت: یکی از لوایح مربوط به تبصره‌های بودجه‌های سالیانه بود که هر سال در لوایح بودجه تکرار می‌شد و این لایحه با پیشنهاد مجلس ارائه شده تا در زمان بررسی لایحه بودجه وقت زیادی از مجلس صرف نشود زیرا لوایح بودجه باید مجموعه‌ای از درآمدها و هزینه‌ها باشد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از لوایح ارائه شده از سوی دولت به مجلس لایحه خروج از رکود تورمی بود که در این ارتباط مجلس مطالعات زیادی را انجام داده و قرار است این دو با هم تلفیق شده و به صورت یک لایحه به صحن علنی ارائه شود. البته در تعطیلات سه هفته آینده مجلس کمیسیون‌های مربوطه جلسات خود را به صورت مستند برای بررسی نهایی برگزار می‌کند.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه یکی از مسائل و مشکلات منطقه در شرایط کنونی موضوع جریان‌های تکفیری به ویژه داعش در عراق و سوریه است گفت: قبلا غربی‌ها در مسئله سوریه فکر می‌کردند که می‌توانند از این گروه‌ها به صورت تاکتیکی استفاده کنند اما حال متوجه شدند که اشتباه کرده‌اند. از طرفی دیگر براساس آمارها حدود 2 هزار و 500 تبعه اروپایی در گروه تروریستی داعش حضور دارند که این موضوع نگرانی مقامات این کشورها را برانگیخته است اما باز هم با وجود این مسائل این کشورها می‌خواهند که تاکتیکی عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه عملیات هوایی آمریکا علیه داعش بیشتر یک ژست است گفت: هم اکنون غربی‌ها تا حدی متوجه شدند که کدام کشورها حرف فاضله در مسائل امنیتی می‌زنند.

لاریجانی با اشاره به وضعیت کنونی مذاکرات هسته‌ای گفت: مذاکره کنندگان ایرانی هم اکنون در حال مذاکره هستند و قطعا برای وصول نتیجه باید خیلی تلاش کرد و نباید به صورتی ناامیدانه به این موضوع نگاه کرد. البته توفیق در این موضوع به عواملی مانند تقویت بنیه اقتصاد درونی بستگی دارد و این موضوع بسیار تاثیرگذار است. از طرفی دیگر تاکنون تلاش‌هایی برای مسائل منطقه‌ای در وزارت امور خارجه انجام می‌شود و منطقه در کل به‌هم‌ریختگی دارد، البته شاید نفع برخی‌ها در همین به‌هم‌ریختگی‌ها باشد.

انتهای پیام/2258/ع/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها