امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107538
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۸
تعداد بازدید: 45
نصرالله جهانگرد در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به سوالی درباره گلایه فعالان مجازی از این که چرا ...

نصرالله جهانگرد در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به سوالی درباره گلایه فعالان مجازی از این که چرا وزارت ارتباطات پس از تهیه پیوست فرهنگی، به جای ارائه آن به شورای عالی فضای مجازی پیوست را به ریاست جمهوری ارسال کرده و از مسیر شورای عالی فضای مجازی وارد نشده است، گفت: منظور از صحبت وزیر درباره این موضوع این بوده که وظیفه‌شان را انجام دادند و طرح آماده شده و از اینکه پیوست فرهنگی به تصویب برسد استقبال می‌کند.

معاون وزیر ارتباطات گفت: از یک سو قانون برنامه پنجم توسعه می‌گوید وزارت ارتباطات مکلف به تهیه پیوست فرهنگی است و از سوی دیگر نیز شورای عالی فضای مجازی در این مورد نظر دارد.

وی تاکید کرد:‌ از نظر ما تصویب این پیوست چه در شورای عالی فضای مجازی و چه در دولت هر دو خوب است.

جهانگرد گفت: اگر پیوست در شورای عالی فضای مجازی تصویب شود بسیار عالی و  در حوزه تخصصی نزدیک‌تر به ما است اگر هم رئیس جمهور این پیوست را در جای دیگر تصویب کنند تصمیم با  ایشان است و ما تابع خواهیم بود و امیدواریم هر چه زودتر تصویب شود و مورد استفاده قرار گیرد.

معاون وزیر ارتباطات در توضیحات بیشتر گفت:‌قانون برنامه پنجم بندی دارد که بر اساس آن باید برای طرح‌های عمرانی مهم کشور پیوست فرهنگی تهیه شود و این پیوست بر اساس چارچوبی است که شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین می‌کند بنابراین، یک مسیر دولت است.

وی ادامه داد: پروژه‌های مهم را در آغاز هر فصل سازمان مدیریت و برنامه بودجه تعیین می‌کند و  این مسیر قانون برنامه پنجم توسعه است.

وی گفت: علاوه بر این کار در خصوص شبکه‌ها در وظیفه شورای عالی فضای مجازی نیز هست که باید پیوست فرهنگی تصویب کند؛ در نهایت از نظر ما پیوست در هر دو نهاد تصویب شود خوب است و هر دو را نیز انجام می‌دهیم.
انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها