امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107547
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۸
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; عباس آخوندی امروز پیش از مراسم افتتاح اپرون شرقی فرودگاه مهرآباد اظهار داشت: صنعت ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; عباس آخوندی امروز پیش از مراسم افتتاح اپرون شرقی فرودگاه مهرآباد اظهار داشت: صنعت هوانوردی ایران آماج تحریم‌های غرب بوده است اما همواره توانست خود را پابرجا نگه دارد.

وی ادامه داد: سهم صنعت هوانوردی در کل صنعت جابه‌جایی کشور کمتر از 5 درصد است اما به دلیل سرعت جابه‌جایی اهمیت خاصی دارد.

وی با بیان اینکه در 5 ماه ابتدایی امسال میزان نشست و برخاست هواپیماها 10 درصد در بخش مسافر و 17 درصد در بخش بار رشد داشته است افزود: با توجه به آرامشی که در روابط بین‌الملل حاکم شده است طرح‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری عرضه کرده‌ایم و مشوق‌هایی برای بخش خصوصی داریم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: هم‌اکنون سالانه 5 میلیون مسافر از فرودگاه امام جابه‌جا می‌شوند که لازم است این رقم به 50 میلیون نفر افزایش یابد.

آخوندی افزود: در حال حاضر 145 فروند هواپیما در ناوگان هوایی کشور فعال است که باید به 500 فروند ارتقا یابد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: موقعیت جغرافیایی ایران فضای مناسبی برای عبور هواپیماهای خارجی فراهم کرده است و این رقم امروز به 900 پرواز هر روز هم رسیده است.

وی گفت: راه‌های هوایی جدیدی با هماهنگی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایجاد کرده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای ارائه خدمت به مردم در پروازهای داخلی نیازمند فرودگاهی در دسترس هستیم بنابراین توسعه و بهبود کیفیت فرودگاه مهرآباد باید مورد توجه باشد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: کیفیت ترمینال‌ها، پذیرایی از مسافران، توسعه اپرون‌ها و باند پروازی در کنار ایرساید، سرمایه‌گذاری در برج، کنترل مراقبت و سیستم راداری نکات مهمی است در این راستا نیازمند سرمایه‌گذاری 250 میلیون دلاری هستیم تا سیستم راداری کشور را به روز کنیم و پروازهای عبوری را از فضای کشور هدایت کنیم.

وی تاکید کرد: از جمله برنامه‌های هدفگذاری شده اتصال فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی(ره) از طریق ریل است؛ و حتی لازم است فرودگاه پیام را به این دو فرودگاه از طریق ریل متصل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: همچنین پیش‌بینی کرده‌ایم در فرودگاه امام بندر خشک راه‌اندازی کنیم.

وی از افتتاح سالن حجاج فرودگاه امام از روز جاری خبر داد و گفت: از این پس کل پروازهای حج از فرودگاه امام انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار