امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107548
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۸
تعداد بازدید: 62
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه با انتقاد از سوءاستفاده مستمر از موضوع حقوق بشر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه با انتقاد از سوءاستفاده مستمر از موضوع حقوق بشر در عرصه بین‌المللی گفت: این موضوعی است که همواره به شکل سیاسی با آن برخورد شده و سال‌هاست که از چنین اهرم‌هایی در سطح بین‌المللی استفاده می‌شود.

وی با اشاره به استفاده غیرتخصصی و سیاسی از موضوع حقوق بشر افزود: همواره موضع ما این بوده است که با این پدیده مخالفت کرده‌ایم.

معاون وزیر خارجه اضافه کرد: نه‌ فقط جمهوری اسلامی ایران که کشورهای جهان سوم و جهان اسلام در این باره اتفاق نظر دارند که باید از سیاسی کردن موضوع حقوق بشر پرهیز و با آن مقابله شود.

تخت‌روانچی با اشاره به وقایع اخیر در شهر فرگوسن آمریکا گفت: آمریکا در این زمینه فعالیت‌های شدیدی انجام می‌دهد و با موضوع حقوق بشر به شکل غیرتخصصی و سیاسی برخورد می‌کند.

وی افزود: اگر با این موضوع تخصصی برخورد شود جمهوری اسلامی ایران آماده است به شکل بسیار دقیق و واقعی با این موضوع برخورد شود زیرا ما مدعی هستیم که دین مبین اسلام در پی ارتقای حقوق بشر است.

معاون وزیر امور خارجه افزود: در عین حال با هر پدیده‌ای که بخواهد با این موضوع سیاسی برخورد کند مقابله می‌کنیم و طرف‌های غربی هم می‌دانند که در این موضوع ثابت‌قدمیم.

تخت‌روانچی با اشاره به تحولات اخیر در آمریکا نژادپرستی را پدیده‌ای شوم دانست و گفت: متأسفانه در قرن بیست و یکم نیز در مناطق مختلف دنیا به‌ ویژه در کشورهای غربی شاهد این هستیم که نه ‌فقط با این پدیده مقابله نمی‌شود بلکه برخی مواقع تأیید هم می‌شود.

وی با اشاره به وقایع فرگوسن به ویژه کشته شدن نوجوان سیاه‌پوست در این شهر و اعتراض مردم در این باره تأکید کرد: باید به خواست مردم توجه شود، نباید از وسایلی استفاده شود که مردم نتوانند حرفشان را در این قضیه بزنند بلکه باید حقوق شهروندی رعایت شود تا مردم بتوانند اظهار نظر و مخالفتشان را با پدیده نژادپرستی به طور واضح اعلام کنند.

تخت‌روانچی افزود: ما درباره مصادیق مختلف در زمینه حقوق بشر اظهار نظر کرده‌ایم و درباره وقایع اخیر آمریکا نیز نظر صریح خود را اعلام کردیم.

معاون وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با واحد مرکزی خبر و در پاسخ به پرسشی درباره واکنش مقامات آمریکا به رد موضع وزارت امور خارجه کشورمان درباره وقایع فرگوسن با استناد به داخلی بودن وقایع این شهر گفت: قطعاً موضوعاتی از این قبیل را به عنوان امور داخلی نمی‌توان مطرح کرد زیرا این پدیده‌ای شوم است و هیچ کشور و ملتی نباید به خودش اجازه دهد تحت هر عنوانی از آن دفاع کند و بر این اساس از دید ما کاملاً مردود است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها