امروز : پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ - 2017 January 18
۰۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10756
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۸
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدعباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به مواضع اخیر لوران فابیوس، وزیر امور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدعباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به مواضع اخیر لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه در خصوص نقش ایران در سوریه گفت: اظهارات آقای فابیوس عاری از واقعیت و به منظور سرپوش گذاشتن بر مداخله همه جانبه فرانسه در امور سوریه عنوان شده است که این امر خسارت عظیم انسانی و مادی به مردم سوریه تحمیل کرده است.

سید عباس عراقچی افزود: مسئول پیچیده تر شدن اوضاع سوریه کشورهایی هستند که با ارسال سلاح به گروه های مسلح و بی مسئولیت موجب گسترش نا‌آرامی‌ها در این کشور هستند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از توقف خشونت و اصلاحات در سوریه حمایت می کند و راه حل بحران این کشور را انجام گفت‌وگوهای ملی در چهارچوب مذاکره سوری – سوری می داند.

 سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه، این مردم سوریه هستند که باید در مورد آینده کشورشان تصمیم بگیرند افزود: این فرانسه بود که از ابتدا با بی توجهی به نقش و پیشنهادات سازنده ایران و با دفاع از تجهیز گروههای افراطی، نقش غیر سازنده‌ای در بحران این کشور ایفا کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار