امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107577
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 31
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی، سردار یدالله جوانی مشاور عالی نماینده ولی فقیه ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی، سردار یدالله جوانی مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم اختتامیه اولین دوره خط امام (ره) مسئولین سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور در آبعلی به سخنرانی پرداخت.

وی در این جلسه نکاتی پیرامون گفتمان انقلاب اسلامی و موضوع کارآمدی و پایداری این گفتمان گفت و با بیان ارکان اصلی انقلاب اسلامی به تشریح علل پیروزی و ماندگاری آن پرداخت.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین درخصوص جریان‌های سیاسی کشور و مرزبندی‌های سیاسی که بین احزاب مختلف در کشور وجود دارد، مباحثی را مطرح کرد. 

جوانی سپس به آسیب شناسی جریان‌های داخلی پرداخت و در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان پیرامون مسئله ورود نظامیان به سیاست گفت: عده‌ای می‌گویند حضرت امام (ره) مخالف ورود نظامیان به مباحث سیاسی بوده‌اند و ورود  سپاه به این عرصه خلاف وصیت ایشان است، اما منظور ایشان از بیان این مسئله عدم ورود نظامیان به احزاب سیاسی و جناح بندی‌های اوایل انقلاب بوده است نه در امور سیاسی کشور که دشمن از همه پتانسیل آن قصد ضربه زدن به نظام اسلامی دارد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد ورود پاسداران به مناسب دولتی و حتی وزارت در برهه‌ای از موارد و اینکه آیا این مسئله با نگاه امام (ره) در تعارض نیست و آیا نشان از عدم توجه سپاه به فرامین امام خمینی (ره) ندارد، گفت: باید به این دانشجوی عزیز به خاطر شجاعتشان در طرح این سوال تبریک گفت. شرط ورود نیروهای نظامی و اعضای سپاه پاسداران به مناصب دولتی و سیاسی ،ترک این مجموعه چند ماه قبل از ورود به سیاست است و کسانی که جهت مناصب سیاسی و دولتی از سپاه انتخاب می‌شوند حتماً باید مدتی قبل از قبول آن منصب از مجموعه سپاه جدا شده باشند.

جوانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه «بسیج زمینه‌ای برای حضور آحاد مردم در صحنه دفاع از انقلاب است»، افزود: بسیج نیروی راهبردی منحصر به‌ فردی است که تنها یک نظام سیاسی از آن برخوردار است و آن، جمهوری اسلامی ایران است.

وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) در پیام تاریخی خود برای تشکیل بسیج، این تشکل را شجره طیبه نامیدند و از آن به‌عنوان مدرسه عشق یاد فرمودند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان با اشاره به سیاست‌های غرب علیه ایران گفت: کارشکنی‌های غربی‌ها علیه ایران ناشی از هراس آنها از گسترش فرهنگ و تمدن اسلامی در جهان است که روحیه استکباری غرب را به مخاطره می‌اندازد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها