امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10758
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۸
تعداد بازدید: 188
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، محمد المومنی، وزیر مشاور در امور اطلاع رسانی دولت اردن امروز یکشنبه در نشستی خبری و در پاسخ ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، محمد المومنی، وزیر مشاور در امور اطلاع رسانی دولت اردن امروز یکشنبه در نشستی خبری و در پاسخ به این سوال که آیا اردن استقرار موشک های پاتریوت در خاک کشورش را درخواست داده است گفت: ما مایلیم که این سامانه دفاعی را داشته باشیم و این در واقع با هدف افزایش و تحکیم قدرت دفاعی در حفاظت از آسمانمان است.

منابع رسانه ای اخیرا اعلام کردند دولت آمریکا با استقرار دو سامانه موشکی پاتریوت در مرزهای سوریه و اردن موافقت کرده است.

المومنی درباره کاهش شمار آوارگان سوری در اردن تاکید کرد که کشورش در برابر آوارگان مرزهای خود را با طرف سوریه نمی بندد و تکلیف انسانی ایجاب می کند که این در به روی برادران سوری باز بماند.

وی تصریح کرد: کاهش شمار آوارگان سوری در اردن به دلیل بهبود اوضاع امنیتی در جنوب سوریه است.

این مقام اردنی حضور اسرائیل در مانور «شیر آماده» را رد کرد و گفت:طرف های ذیربط با این مانور به زودی اسامی کشورهای شرکت کننده در آن را اعلام خواهند کرد.

یک مسئول نظامی اردنی دیروز اعلام کرد که بیش از 15 هزار نظامی از 18 کشور در مانور مشترک نظامی "شیر آماده" که در هفته های آینده در اردن برگزار خواهد شد، شرکت می کنند.

بنابر اعلام این منبع نظامی کشورهای شرکت کننده در این تمرین نظامی شامل عربستان، عراق، لبنان، بحرین، امارات، یمن، قطر، مصر، پاکستان، ایتالیا، انگلیس، فرانسه، کانادا، آمریکا، ترکیه، چک، لهستان و نیروهای مسلح اردنی اعم از نیروی زمینی، هوایی و دریایی هستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها