امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107580
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 49
رضا رمضان‌نژاد قادی دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در رابطه ...

رضا رمضان‌نژاد قادی دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در رابطه با خصوصیات وزیر علوم آینده گفت: مهم‌ترین ویژگی‌ها و خصوصیاتی را که وزیر آتی علوم، تحقیقات و فناوری باید داشته‌باشد را می‌توان در فرمایشات مقام معظم رهبری جستجو کرد. رهبر معظم انقلاب همواره با اساتید و دانشجویان دیدار داشته‌اند، با استفاده از بیانات ایشان می‌توان مدیری لایق برای هدایت وزارت علوم انتخاب کرد.

وی ضمن یادآوری فرمایشات رهبری در خصوص توجه وزرا به خطوط قرمز نظام بویژه مساله فتنه و فتنه‌گران و همچنین اولویت‌مندی افزایش کیفی و توسعه هدفمند آموزش عالی، تصریح کرد: وزیر علوم آتی باید علاوه بر پیروی کامل از منویات رهبر معظم انقلاب، دارای اعتبار علمی و مدیریتی بوده و در این موارد چهره شاخصی باشد. وی باید در تراز وزارتخانه علوم بوده و در وی گفتمان علمی و تولید علم به مباحث سیاسی اولویت داشته باشد. 

این فعال دانشجویی با بیان اینکه فردی که برای مدیریت وزارت علوم در نظر گرفته می‌شود نباید دانشگاه‌ها را جولان‌گاه احزاب سیاسی کند، تاکید کرد: وزیر علوم آینده باید از نظرات و تجربیات اساتید دانشگاه‌ها استفاده کند، زیرا این موضوع کمک شایانی به مدیریت این وزارتخانه خواهد کرد. وی باید چهره‌ای خوشنام و مورد قبول جامعه دانشگاهی بوده و توجه ویژه‌ای به مسائل فرهنگی داشته باشد. همچنین تاکید بر توسعه واقعی کرسی‌های آزاد اندیشی مورد نظر مقام معظم رهبری، نیز می‌تواند در هدایت دانشگاه‌ها در مسیر درست فرهنگی موثر باشد.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا ضمن اشاره به استیضاح رضا فرجی‌دانا، افزود: توجه به نظرات نمایندگان مجلس و مواردی که منجر به استیضاح فرجی‌دانا شد می‌تواند در انتخاب وزیر جدید موثر باشد. البته وزیر علوم آینده هم باید به این مسائل توجه کند تا این وزارتخانه دچار حاشیه نشود.

رمضان‌نژاد در خاتمه اظهار داشت: انتخاب مدیری فراجناحی با شاخصه قدرتمندی در حوزه‌های علمی و فرهنگی کمک موثری به ثبات و آرامش در دانشگاه‌ها و تمرکز بر مسایل علمی خواهد کرد. مسلما دولت روحانی از چنین مدیرانی برخوردار است و انتخاب آنان می‌تواند ضمن بازگرداندن نشاط سیاسی به دانشگاه‌ها، از ایجاد هیجانات مخرب و تاثیر پذیری از جناح‌های سیاسی بکاهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها