امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107589
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله سید‌محمود هاشمی شاهرودی نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری امروز یکشنبه با ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله سید‌محمود هاشمی شاهرودی نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری امروز یکشنبه با حضور در بیمارستان قلب شهید رجایی از آیت‌الله مهدوی کنی عیادت کرده و با حضور در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت جسمانی آیت‌الله مهدوی کنی اظهار داشت: الحمدا‌لله وضعیت جسمی ایشان مناسب است. گروه پزشکی خوبی برنامه‌های سلامت ایشان را کنترل کرده و مواظبت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در جریان درمان داروهای متنوع و جدیدی استفاده می‌شود گفت: داروها اثر خوبی داشته و در این روند از داروهای سنتی نیز استفاده می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آیت‌الله مهدوی کنی نسبت به دوران بستری در بیمارستان بهمن بهبودی یافته‌اند، خاطرنشان کرد: در طول دو سه ماه گذشته به طور مثال عطسه نمی‌کردند اما در این چند روز اخیر به عطسه افتاده‌اند و همین مسئله نشان دهنده حرکت سلول‌های مغزی است. چشم خود را باز می‌کند و نسبت به صحبت‌ها عکس‌العمل نشان می‌دهد و امیدواریم این روند ادامه پیدا کرده و از ایشان که از ذخایر روحانیت و انقلاب هستند بتوانیم استفاده کنیم.

نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سابقه آشنایی خود با آیت‌الله مهدوی کنی، بیان داشت: از اوایل انقلاب در سال 58 که به ایران آمدم خدمت‌شان رسیدم و از اول آشنایی امتیازات و صفات شایسته‌ای داشتند.

هاشمی شاهرودی اضافه کرد: در آن زمان هم بنده جوان بودم و هم ایشان و در همان ایام در یکی از جلسات روحانیون آشنا شدیم و نسبت به بنده اظهار‌ لطف کردند و با مسئولیت‌های متنوعی که داشتیم ارتباط‌مان ادامه یافت.

وی با تاکید بر اینکه آیت‌الله مهدوی کنی استقامت و ایمان و اعتقاد خاصی نسبت به انقلاب و رهبری و نظام دارند، گفت: اعتدالی که در فکر و بینش سیاسی ایشان وجود دارد از امتیازاتی بوده که دارد.

هاشمی شاهرودی بر همین اساس افزود: هم در دوران نهضت و هم در دوران انقلاب در هر جایی که قرار گرفته‌اند موفق بوده‌‌اند و امیدواریم انشاءالله خداوند طول عمر و سلامتی به ایشان عطا کند.

 نایب‌رئیس اول مجلس خبرگان رهبری در خصوص محورهای شانزدهمین اجلاسیه مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: محورهای بحث‌های مطرح شده در اجلاس‌ها معمولا مربوط به وظایف خود خبرگان و گزارش‌هایی است که از سوی کمیسیون‌ها مطرح می‌شود و معمولا از دو نفر برای حضور در اجلاس دعوت می‌شود.

هاشمی شاهرودی با بیان اینکه قرار بود محمد‌جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در این اجلاس حضور پیدا کند، تصریح کرد: بنا بود از وی دعوت شود و بحث‌هایی در رابطه با مسائل هسته‌ای مطرح کند اما گفته شد سفر غیر مترقبه‌ای برای‌شان پیش آمده و ما این موضوع را در جلسه فردای هیأت رئیسه مطرح می‌کنیم و در مورد مهمانان تصمیم‌گیری می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عملکرد دولت را در 1 سال گذشته چطور ارزیابی می‌کنید؟ گفت: عملکرد خوب بوده است. البته هر عملکردی ممکن است نواقصی داشته باشد و بشر معصوم نیست اما رهبری انقلاب با اشراف و تیزبینی مسائل را رصد می‌کنند و اگر در جایی لازم باشد تذکر می‌دهند.

رئیس شورای عالی حل اختلاف میان قوا درباره آخرین عملکرد این شورا اظهار داشت: الحمد‌لله در دولت کنونی مسئله‌ای به صورت تند بروز نکرده و هنوز هیچ شکایتی از سه قوه به شورا نرسیده.

وی افزود: شورای عالی هماهنگی میان قوا دو مسئولیت اصلی دارد که یکی از آنها مسئولیت حل اختلافات است و مورد دیگر بحث قانونی جایگاه قوا و آنچه که در قانون اساسی وجود دارد است، اگر مشکلاتی در قانون اساسی وجود داشته باشد و باعث اختلاف شود به آن رسیدگی خواهد شد و این امر ادامه دارد.

وی تصریح کرد: نامه‌هایی از دولت قبلی وجود دارد که رسیدگی به آن در شورا در حال انجام است.

هاشمی شاهرودی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در صورت اینکه روند مداوای آیت‌الله مهدوی کنی طولانی شود ریاست مجلس خبرگان را چه شخصی برعهده خواهد گرفت؟ گفت: این مسئله مربوط به تصمیم اعضای خبرگان است و در این دوره که 9 ساله است تفاوت وجود دارد.

وی اضافه کرد: زیرا در ابتدای دوره مجمع تشخیص و مجلس بحث ادغام انتخابات ریاست جمهوری با شوراها و مجلس خبرگان با مجلس شورای اسلامی را مطرح کردند تا همزمان برگزار شود و به همین دلیل هر دو سال یک انتخابات داریم.

هاشمی شاهرودی خاطرنشان کرد: این مصوبه باعث شد که مجلس خبرگان در ابتدای دوره مصوبه‌ای داشته باشد و مدت دوره 9 ساله شود و اسفند‌ماه امسال 8 سال آن تمام می‌شود و یک سال هنوز این دوره عمر دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انتخاب هیأت رئیسه دو ساله است و پایان امسال زمان دو ساله هیأت رئیسه تمام می‌شود، یادآور شد: برای یک سال باقیمانده خیلی لزومی ندارد تصمیمی اتخاذ شود. کمیسیون آئین‌نامه پیشنهادی داده که اگر در اجلاس اسفند‌ماه تصویب شود باز هم مسئولیت دوره جدید استمرار پیدا می‌کند.

وی در پایان در خصوص اینکه آیا شخصا در انتخابات دوره بعدی مجلس خبرگان رهبری کاندیدا خواهد شد؟ تصریح کرد: مطرح کردن این بحث‌ها زود است و چیزی معلوم نیست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها