امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107605
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی ظهر امروز با حضور در بیت حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی از مراجع ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی ظهر امروز با حضور در بیت حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی از مراجع عظام تقلید با ایشان دیدار و گزارشی را درباره موضوعات داخلی و منطقه‌ای ارائه کرد.

رئیس مجلس در این دیدار با اشاره به تلاش‌های مجلس برای پیگیری برخی از مشکلات و دغدغه‌های کشور گفت: مجلس در چند وقت اخیر تمرکز ویژه ای را بر روی موضوع رونق تولید داشته است زیرا تا وقتی که تولید کشور راه نیافتد مشکلات اقتصادی برطرف نمی‌شود از طرفی دیگر نقدینگی باید به سمت تولید برود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه دو لایحه از سوی دولت به مجلس برای حمایت از رونق تولید و خروج از رکود تورمی افزود: مجلس در لایحه بودجه سال 93 اعتبار مناسبی را برای بخش تولید در حوزه صنعت و کشاورزی اختصاص داد همچنین بودجه‌ای با اعتباری حدود 100 میلیارد دلار برای حمایت از سرمایه گذاری تعیین شد که خوشبختانه هم اکنون این موضوع در شورای عالی اقتصاد در حال بررسی و تعیین تکلیف است.

لاریجانی ادامه داد: از طرفی دیگر مجلس شورای اسلامی اعتبار مناسبی را از دو محل افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده و محل درآمدهای هدفمند کردن یارانه‌ها اختصاص داده شد که خوشبختانه با این اقدام فشار بر روی مردم کاهش یافت.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی دولت برای گنجاندن تدابیری برای حمایت از تولید در قانون برنامه ششم توسعه تصریح کرد: هم اکنون دولت لایحه‌ای را برای حمایت از تولید ارائه کرده و مجلس در نظر دارد تا ظرف زمان تدوین قانون برنامه ششم توسعه گام‌های اساسی را برای حمایت از تولید بردارد.

رئیس مجلس با اشاره به مشکلات کم آبی در حوزه کشاورزی گفت: قطعا باید در این حوزه سرمایه‌گذاری‌های ویژه‌ای شود از طرفی دیگر براساس آمارها هم اکنون حدود 92 درصد از منابع آبی کشور در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود که این آمارها نشان دهنده لزوم توجه مسئولان به اجرای سیستم‌های آبیاری پرفشار در کشور است از این رو در بودجه امسال اعتباری را برای اجرایی شدن این سیستم‌ها اختصاص دادیم که این موضوع در برنامه ششم توسعه هم ادامه پیدا خواهد کرد همچنین در بودجه سال 93 اعتباری حدود 8 میلیارد دلار برای کنترل آب‌های مرزی اختصاص داده شد.

وی با تأکید بر اینکه به طور حتم مشکل کمبود آب برای کشاورزان بسیار حساس است افزود: استان قم هم اکنون با این مشکل مواجه است از این رو حوزه کشاورزی استان باید به سیستم مکانیزه تبدیل شود. همچنین مجلس شورای اسلامی در بودجه سال 93 توجه ویژه‌ای به مسئله گازکشی شهرها و روستاها داشته است تا در آینده نزدیک تمام این مناطق دارای گاز شهری شود تا آمار مصرف نفت کاهش یابد.

لاریجانی ادامه داد: در موضوع پروژه‌های مسکن مهر هم مشکلاتی وجود داشت و متأسفانه از آغاز هم این پروژه‌ها به صورت نامناسب راه افتاد و اجرای آن حجم زیادی از فشارها را به دولت آورد اما چون مردم درگیر این پروژه شدند از این رو از طریق بانک‌ها اقداماتی در حال انجام است تا پروژه به اتمام برسد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته در مجموع سخت‌گیری دولت در بخش اقتصاد درست است و تنها باید سرعت کارشان را در این حوزه افزایش دهند تا بخش تولید شکوفا شود.

انتهای پیام/2258/ل/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها