امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10761
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۸
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رام الله، عیسی قراقع وزیر امور اسیران فلسطین در کرانه باختری، اظهار داشت: افزایش ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رام الله، عیسی قراقع وزیر امور اسیران فلسطین در کرانه باختری، اظهار داشت: افزایش موارد ابتلا به بیمارهای خطرناک در زندانهای اسرائیلی وحشت اسیران فلسطینی را به دنبال داشته است.

وی تاکید کرد: باید زندانهای اسرائیل اماکن غیربهداشتی و فاقد شروط بازداشت، اعلام شوند زیرا معیارهای بین المللی و انسانی که باید در مورد محل بازداشت رعایت شود، در این زندان ها وجود ندارد.

شیوع سرطان های خطرناک در بین اسیران فلسطینی

قراقع تصریح کرد: مانع تراشی مسئولان زندان های اسرائیلی در انجام معاینات پزشکی، تشخیص بیماری ها و در نتیجه درمان صحیح اسیران را مشکل کرده است و این امر  افزایش موارد ابتلا به انواع بیمار ها از جمله سرطان های خطرناک در بین آنان را در پی داشته است.

وی اظهار داشت: در دیدار با خانواده های اسیران فلسطینی در استان الخلیل واقع در جنوب کرانه باختری که به همراه أمجد النجار رئیس کانون اسیران در الخلیل انجام شد، آنان نیز به این موضوع اشاره داشتند.

در همین ارتباط قراقع به همراه هیئت همراه در شهرک دورا در الخلیل با خانواده محمد شرحه ابوصالح اسیر فلسطینی دیدار کرد.

ابوصالح که به 22 سال زندان محکوم شده است از التهاب در ناحیه حنجره و گردن رنج می برد.

قراقع همچنین با خانواده منیف ابوعطوان و نعیم الشوامرة از دیگر اسیران فلسطینی که با بیماری های مختلف دست و پنجه نرم می کنند، دیدار کرد.

این در حالی است که ارتش اسرائیل شب گذشته یک جوان فلسطینی از اهالی غرب رام الله  را به بهانه اینکه وی تحت تعقیب است، دستگیر کردند.

ارتش اسرائیل در جریان دستگیری این جوان فلسطینی به منظور پراکنده کردن اهالی این منطقه که در تلاش برای جلوگیری از دستگیری وی بودند، اقدام به تیراندازی کرد.

نیروهای اسرائیلی همچنین یک جوان دیگر از اهالی روستای کفر نعمه در غرب رام الله را شب گذشته دستگیر کردند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها