امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107619
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ارکی تئومیویا» وزیر خارجه فنلاند با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ارکی تئومیویا» وزیر خارجه فنلاند با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به سابقه طولانی روابط حسنه ایران و فنلاند گفت : پیشینه ذهنی مثبت ملت ایران از فنلاند به همراه روابط حسنه دولت های دو کشور پشتوانه خوبی برای توسعه روابط دوجانبه و همکاری های فی ما بین در زمینه های سیاسی، اقتصادی، علمی و زیست محیطی می باشد.

وی در همین راستا افزود: مجلس شورای اسلامی از ارتقاء سطح همکاری های خود با پارلمان فنلاند در سطوح مختلف از جمله کمیسیون های تخصصی و گروه های دوستی استقبال می کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشد تروریسم در منطقه و جهان گفت: منطقه خاورمیانه بر پایه حمایت های آمریکا و هم پیمانان منطقه ای آنها به سمت افراط گرایی و خشونت پیش رفته و تروریست ها موجب تشدید تنش، ایجاد بحران های مختلف در منطقه و تهدید علیه همه کشورهای جهان شده اند.

بروجردی افزود: مبارزه با تروریسم نیاز به اقدام قاطع و صادقانه و همکاری و همفکری جدی همه کشورها دارد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان با اشاره به مذاکرات هسته ای کشورمان با 1+5 گفت : جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات خود با 1+5 جدی و پایبند به تعهدات خود می باشد و این انتظار منطقی نیز وجود دارد که طرفهای مقابل نیز با رویکرد مثبت رفتار صادقانه و توام با حسن نیت در صدد حل مساله باشند.

وی در همین راستا گفت : آمریکا با وضع تحریم های جدید علیه کشورمان که مخالف نص صریح توافق هسته ای ایران و 1+5 می باشد یکبار دیگر نشان داد که غیر قابل اعتماد است.

وزیر خارجه فنلاند نیز در این دیدار گفت: با توجه به روند مثبت روابط دو کشور دولت و پارلمان فنلاند مصمم هستند که روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران درچارچوب مقررات حاکم بین المللی گسترش دهند.

ارکی تئومیویا وزیر خارجه فنلاند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات 1+5 با جمهوری اسلامی ایران گفت : کشورهای اروپایی مصمم هستند که مذاکرات را به سمت توافق نهایی به نفع هر دو طرف پیش برده و با لغو تحریم های اعمال شده علیه ایران روابط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی خود را با جمهوری اسلامی ایران تا سطح قابل ملاحظه ای ارتقا دهند.

وزیر خارجه فنلاند در پایان گفت: فنلاند ضمن توجه به اهمیت مبارزه با تروریسم در منطقه تجهیزات نظامی خود را در اختیار دولت عراق برای مبارزه با گروه تروریستی داعش قرار داده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها