امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10763
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۸
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رام الله، نیروهای اشغالگر به همراه تعدادی از افسران امنیتی خان اللبن در رام الله را ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رام الله، نیروهای اشغالگر به همراه تعدادی از افسران امنیتی خان اللبن در رام الله را محاصره کرده و به بهانه فعالیت باستانی، به حفاری در این منطقه اقدام کردند.

نیروهای اشغالگر همچنان در این محل حضور دارند.

خالد دراغمة "أبو جمال"، مالک خان اللبن گفت: این برای دومین بار در طول یک هفته است که نیروهای اشغالگر با محاصره خان اللبن به حفاری در آن رو آورده اند.

خان اللبن در جاده رام الله و نابلس قرار داشته و از مناطق حساسی است که ارتش اشغالگر و شهرک نشینان از چند سال پیش در فواصل زمانی مختلف به منظور تسلط بر این منطقه، آن را مورد حمله قرار می دهند زیرا خان اللبن نقطه اتصال شهرک عیلیه و معالی لیبونه است.

خالد دراغمه و خانواده او اسنادی در اختیار دارند که مالکیت آنان را بر منطقه خان اللبن ثابت می کند.

وی و خانواده اش از هشت سال پیش با تجاوزات پی در پی شهرک نشینان روبه رو شده اند که هدف از آن، مجبور کردن دراغمه و خانواده او به تخلیه این محل است.

جمال جمعة هماهنگ کننده مقاومت مردمی در برابر دیوار حائل و شهرک سازی تاکید کرد که اقدامات شهرک نشینان اسرائیلی چیزی جز تلاش برای مصادره خان اللبن نیست که این بار در قالب ادعاهای جدیدی چون حفاری های باستانی صورت گرفته است.

وی افزود: حملات شهرک نشینان و ارتش اسرائیل علیه خالد دراغمه به مثابه جنایت جنگی علیه انسان های بی دفاع و سرقت آب و خاک است و باید به سرعت متوقف شود.

جمعه مسئولان فلسطینی و اتحادیه اروپا و هیئت های بین المللی را به اقدام فوری برای نجات این منطقه فراخوانده و از فلسطینی ها نیز خواست که در کنار دراغمه قرار گرفته و به وی در حمایت از ملک خود کمک کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها