امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107631
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، گری‌لوئیس امروز در مراسم بزرگداشت روز ملی یوزپلنگ آسیایی که در محل سازمان حفاظت محیط‌ زیست برگزار شد اظهار داشت: در ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، گری‌لوئیس امروز در مراسم بزرگداشت روز ملی یوزپلنگ آسیایی که در محل سازمان حفاظت محیط‌ زیست برگزار شد اظهار داشت: در سراسر دنیا بیش از پیش به این مسئله آگاهی می‌یابیم که تا چه اندازه به زیستگاه‌ها و بسیاری از گونه‌هایی که از ابتدای خلقت با ما همزیستی داشته‌اند آسیب وارد کرده‌ایم.

هماهنگ‌کننده مقیم سازمان ملل متحد و نماینده مقیم برنامه توسعه ملل متحد در ایران با بیان اینکه این مسئله هم برای تمام زمین صدق می‌کند و هم برای ایران افزود: یوزپلنگ آسیایی نیز از آن مستثنی نیست.

وی ابراز داشت: امروزه ببر مازندران و شیر ایرانی را تنها می‌توان در مجسمه‌ها یا عکس‌های رنگ‌باخته شناخت که تصاویر آنان را نشان می‌دهد.

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون ببر مازندران و شیر ایرانی یا کشته شده‌اند یا به گونه‌ای متحمل انقراض گردیده‌اند ابراز داشت: این در حالی است که هنوز برای نجات یوزپلنگ آسیایی خیلی دیر نشده است.

گری‌لوئیس گفت:‌ فشار مدرنیزاسیون و نو شدن، جاده‌ها و شهرک‌ها، شلیک‌های مرگبار به سوی یوزپلنگ آسیایی و نیز طعمه‌های آن از سوی شکارچیان غیرقانونی سبب شده تا شمار این موجودات هم‌اکنون به کمتر از یکصد کاهش یابد.

وی با تأکید بر اینکه هنوز برای نجات یوزپلنگ آسیایی خیلی دیر نشده است، ابراز داشت: بر این باور هستیم که کاهش این موجودات زیبا و بی‌همتا می‌تواند متوقف شده باشد و احتمال آن می‌رود که شمار آنان دوباره رو به افزایش باشد واین خبر بسیار خوبی است.

هماهنگ‌کننده مقیم سازمان ملل متحد و نماینده مقیم برنامه توسعه ملل متحد در ایران اظهار داشت: هم‌اکنون بسیاری از دانشگاهیان، دوستداران محیط‌ زیست در سازمان مردم‌نهاد، حامیان تجاری و محیط‌بانان در تلاش هستند که یوزپلنگ آسیایی را از گزندها مصون نگه دارند و ما از آنان هم قدردانی می‌کنیم.

وی گفت: اقداماتی که اغلب مجریانشان در معرض مخاطرات شخصی بسیار قرار می‌دهد به طوری که خطر شلیک از سوی شکارچیان غیرقانونی وجود دارد و این تهدیدی بیهوده نیست.

وی با بیان اینکه محیط‌بانان ایران قهرمان هستند ابراز داشت: با فعالیت آنان تنوع زیستی به طور مستقیم حفاظت شده و راه به سوی آینده‌ای پایدار هموار می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها