امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107632
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در حاشیه دومین نشست فصلی روسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی در ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در حاشیه دومین نشست فصلی روسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اوج سفرها و تمهیدات پلیس راهور برای هفته‌های پایانی شهریور و اوایل مهرماه است چرا که آخرین موج سفرهای تابستانی و بازگشایی مدارس را داریم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: کلیه تمهیدات در این زمینه اندیشیده شده و 5 هزار نیرو از بخش‌های دیگر ناجا به اضافه 1000 تیم گشت به توان راهبر افزوده شده‌اند؛ همچنین بالگردهای ناجا نیز در این زمینه به کمک خواهند آمد.

سردار مومنی تصریح کرد: تقریبا یک سوم به توان راهور اضافه شده اما همچنان از مردم خواهش می‌کنیم که برای سفر خود مدیریت زمان و مکان داشته باشند چرا که جاده و امکانات آن برای ظرفیت خاصی است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: رانندگی در این ایام به دلیل آنکه طول روز بیشتر است تمرکز کمتری را برای راننده به وجود آورده و چون مدت رانندگی بیشتر می‌شود حوادث بیشتری را رقم می‌زند؛ طبق آمار شهریورماه گذشته سبقت و سرعت غیرمجاز و واژگونی به دلیل خواب‌آلودگی مهمترین دلیل تصادفات و حوادث بوده است.

سردار مومنی به بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: نحوه استقرار گشتی‌ها در جلوی مدارس مشخص شده اما از والدین خواهشمندیم در هفته اول مهر که سرویس‌های مدارس شکل نگرفته‌اند از خودروی شخصی کمتر استفاده کنند یا در صورت استفاده خودروی خود را در جلوی درب مدارس پارک نکنند.

وی درخصوص ایمنی سرویس مدارس گفت: هماهنگی‌های لازم شده است تا هم صلاحیت راننده احراز شود و هم سالم بودن و داشتن معاینه‌فنی خودرو.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد محدودیت‌های مقطعی در سفرهای پایان شهریور گفت: ایجاد محدودیت زمانی و مکانی در برنامه کار است که برخی جاده‌ها یکطرفه شوند و برخی هم برای تردد خودروهای خاصی چون تریلرها محدودیت داشته باشند که این محدودیت‌ها و تمهیدات ترافیکی اطلاع‌رسانی می‌شود.

سردار مومنی با بیان این مطلب که در 4 ماهه اول امسال 6.4 درصد کاهش جانباختگی حوادث ترافیکی داشته‌ایم اظهار داشت: فکر می‌کنم در مردادماه کاهش، بالا نباشد اما تمهیدات لازم برای شهریورماه اندیشیده شده و فکر می‌کنم در پایان نیم‌سال اول یک کاهش 3 تا 4 درصدی در سوانح را شاهد باشیم.

این مقام ارشد انتظامی درباره استقرار نیروهای پلیس از ساعت 24 به بعد در جاده‌های خاص چون جاده چالوس گفت: در ایام آخر هفته پلیس به طور 24 ساعته در جاده‌ها حضور دارد و در این دو سه هفته پایان شهریور نیز حضور پلیس حداکثری و به میزان تقاضای سفر است.

سردار مومنی در مورد آتش‌سوزی خودروها در جاده‌ها و نبودن تیم آتش‌نشانی گفت: این موضوع از چالش‌های مهم ما است چرا که متولی امداد و نجات در کشور مشخص نیست.

وی گفت: آتش‌نشانی زیرمجموعه شهرداری است و حوزه‌اش درون شهر است و باید سیستم امداد و نجات و درمان یکی باشد و یک متولی داشته باشد و این امر پیشنهاد شده که نیروهای امدادی باید واحد و با یک مدیریت باشند.

این مقام ارشد انتظامی به بحث حقوق شهروندی پرداخت و گفت: کل سال 93 به حقوق شهروندی در این زمینه می‌پردازیم و این طرح مقطعی نیست.

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی خاطرنشان کرد: خیابان مال همه است و خارج از تابلو و علائم؛ پلیس هیچ مجوز اختصاصی در این زمینه نمی‌دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها