امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107633
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار جامعه فارس پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معصومه ابتکار امروز در مراسم بزرگداشت روز ملی یوزپلنگ آسیایی که با حضور گری‌لوئیس

به گزارش خبرنگار جامعه فارس پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معصومه ابتکار امروز در مراسم بزرگداشت روز ملی یوزپلنگ آسیایی که با حضور گری‌لوئیس هماهنگ‌کننده مقیم سازمان ملل متحد و نماینده مقیم توسعه سازمان ملل متحد و همچنین محمد نجار رئیس سازمان مدیریت بحران در محل سازمان حفاظت محیط‌ زیست برگزار شد اظهار داشت: همکاری سازمان مدیریت بحران و سازمان حفاظت محیط‌زیست از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که لازم است در مواقع مخاطرات زیست‌محیطی از جمله آتش‌سوزی جنگل‌ها شاهد همکاری گسترده ستاد مدیریت بحران با سازمان محیط‌ زیست باشیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست به قدردانی روز گذشته رئیس‌جمهور از یک محیط‌بان اشاره کرد و گفت: روز گذشته شاهد قدردانی ویژه‌ای از سوی رئیس‌جمهور از محیط‌بانی در پناهگاه شادگان که 86 گلوله ساچمه توسط شکارچیان غیرمجاز در تنش جای گرفته است بودیم.

وی با بیان اینکه جایگاه محیط‌ بانان در کشور به عنوان خط مقدم دفاع از تنوع زیستی مطرح می‌شود، ادامه داد: باید جایگاه محیط‌ بانان به ویژه در حفظ و حراست از گونه‌های در معرض تهدید مورد توجه قرار گیرد و بازشناسی شود تا از این جهت بتوانیم تنوع زیستی کشور را حفظ و آسیب‌های آن را بازشناسی کنیم.

ابتکار یادآور شد: مناطق حفاظت‌شده تحت مدیریت محیط‌ زیست به عنوان ذخیره‌گاه طبیعت در ایران و جهان محسوب می‌شود.

وی گفت: مسئله حفاظت از یوزپلنگ آسیایی موضوع جهانی است، چرا که بخشی از تنوع زیستی و نیاز جهانی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اعلام اینکه سازمان محیط‌زیست در این زمینه برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای را انجام داده ابراز داشت: همچنین برای ارتقای سطح حفاظت زیستگاه یوزپلنگ آسیایی اقداماتی را در دستور کار قرار داده است.

وی با تأکید بر ضرورت افزایش تجهیزات مدرن، توانمندسازی محیط‌ بانان و آموزش‌ها در این بخش افزود: در این زمینه تلاش‌ها به مرحله‌ای رسیده و موجودیت مناطق بر اساس مطالعاتی که در گذشته صورت گرفته بود آغاز شده است.

ابتکار بر افزایش همکاری آحاد جامعه، سازمان‌های مردم‌نهاد، رسانه‌ها، جامعه دانشگاهیان و جامعه بین‌المللی برای حفظ و حراست از محیط‌ زیست تأکید کرد و گفت: پیرامون این همکاری‌ها نه تنها باید از انقراض یوز جلوگیری شود بلکه باید گونه‌های دیگر در معرض خطر و همچنین مناطقی مانند تالاب‌ها، دریاچه ارومیه، تالاب هامون و سایر مناطق ارزشمند نیز حفظ و حراست شود.

در ادامه این مراسم، رئیس سازمان محیط‌زیست به همراه گری‌لوئیس از 5 تن از محیط‌ بانان و همچنین سازمان‌های مردم‌نهاد، دانشگاهیان با اهدای جوایز تقدیر کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها