امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107637
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار امروز در مراسم بزرگداشت روز ملی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یوز پلنگ به غیر از ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار امروز در مراسم بزرگداشت روز ملی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یوز پلنگ به غیر از ایران در سایر کشورها منقرض شده است، اظهار داشت: باید برای حراست از نسل یوز تلاش‌های ملی انجام دهیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: نباید این امکان فراهم شود تا شکارچیان غیرمجاز به زیستگاه‌ها دست‌درازی کنند البته در این زمینه نیازمند مشارکت مردم هستیم.

وی با اعلام اینکه اسیر کردن و کشتن حیوانات خلاف قانون بوده، ادامه داد: البته در مواردی سازمان محیط زیست مجوزهای لازم  برای شکار را صادر می‌کند که در این صورت نمی‌تواند غیرقانونی باشد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به بازنگری سیاست شکار در کشور، ادامه داد: هم‌اکنون آمار دقیقی از وجود یوز در کشور وجود ندارد البته در این باره تصاویر متعددی از یوز را شاهد بوده‌‌ایم.

ابتکار همچنین درباره شکارگاه خصوصی بیان داشت: شکار در شکار‌گاه‌ خصوصی صورت می‌گیرد که آن نیز دارای ضوابط خاص است.

به گفته رئیس سازمان محیط زیست؛ باید در زمینه عدم شکار فرهنگسازی صورت گیرد.

وی با اشاره به برخورد سختگیرانه محیط زیست با شکارچیان غیرمجاز، بیان داشت: باید به واسطه فرهنگسازی مردم سراغ شکار نروند.

وی با انتقاد از پایین بودن تعداد محیط بانان، ابراز داشت: یکی از برنامه‌های سال 93، راه‌اندازی شبکه دوربین تله و سنجش از راه دور است.

رئیس سازمان محیط زیست درباره استانداردسازی خودروها بیان داشت: هم‌ا‌کنون استاندارد سازی یورو 4 توسط خودروسازان اجرا می‌شود و ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: در زمینه ارتقای سطح استاندارد خودرو پیگیری‌های لازم بر اساس مصوبه دولت انجام خواهیم گرفت.

ابتکار همچنین درباره احیای تالاب بین‌المللی هامون ابراز داشت: دمای هوا در منطقه‌ای که این تالاب در آن قرار گرفته است، به 50درجه سانتی‌گراد می‌رسد و بر همین اساس باید واقیعت خشکسالی این تالاب را بپذیریم.

به گفته وی، هم‌اکنون پیگیری‌های لازم از طریق بین‌المللی و منطقه‌ای و ملی برای احیای تالاب هامون در حال انجام است.

معاون رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مسئولیت مهار آتش در پارک ملی گلستان بر عهده چه سازمانی است، ادامه داد: مسئولیت مستقیم این موضوع برعهده سازمان جنگل داری و منابع طبیعی است و سازمان محیط زیست تلاش خود را برای حفاظت انجام می‌دهد ولی تجهیزات برای 10 سال پیش است.

ابتکار گفت: در راستای تهیه بالگرد برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها ما نمی‌توانیم بالگرد داشته باشیم چرا که هزینه‌اش سنگین است ولی سازمان مدیریت بحران و هلال احمر بالگرد در اختیار ما گذاشته‌اند و در این زمینه همکاری می‌کنند.

رئیس سازمان محیط زیست همچنین درباره شکایت از میرکاظمی درباره بنزین پتروشیمی خاطرنشان کرد: ما فقط به عنوان مطلع بودیم و شاکی نیستیم و اسنادی که باید ارائه می‌کردیم را ارائه دادیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها