امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۲۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107646
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرضا، مجید جوهری ظهر امروز با بیان این مطلب در نشست کارگروه شورای ترافیک شهرستان شهرضا اظهار کرد: بر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرضا، مجید جوهری ظهر امروز با بیان این مطلب در نشست کارگروه شورای ترافیک شهرستان شهرضا اظهار کرد: بر اساس قانون تمامی شرکت‌های مسافربری حوزه حمل و نقل برون‌شهری باید در محل پایانه فعالیت کنند.

وی ادامه داد: شورای ترافیک استان اصفهان وظایف تمامی دستگاه‌های مسئول در حوزه حمل و نقل درون و برون‌شهری را مشخص کرده است که انتظار می‌رود تمامی متولیان امر نسبت به انجام وظایف خود در این حوزه خطیر به شکل جدی اقدام کنند.

مدیرکل حمل و نقل و ترافیک استانداری اصفهان با اشاره به اینکه بخشی از درآمدهای ناشی از جرایم رانندگی بر اساس قانون بین شهرداری‌ها، دهداری‌ها و ادارات راه و شهرسازی تقسیم می‌شود، بیان کرد: بر همین اساس سال گذشته 3 میلیارد ریال به شهرداری شهرضا پرداخت شده است که باید در زمینه‌هایی از قبیل نصب دوربین و کنترل ترافیک هزینه شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مطابق بررسی‌های انجام گرفته دلیل بروز حدود 70 درصد از تصادفات ناشی از عوامل انسانی است، افزود: بر همین اساس از شهرداری‌ها انتظار می‌رود ارتقای فرهنگ ترافیک شهری را در دستور کار داشته باشند.

جوهری با تشریح اهمیت احداث مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در محورهای مواصلاتی جنوب استان اصفهان گفت: به لحاظ اهمیت ایجاد این مراکز در زمینه کاهش بروز تصادفات جاده‌ای باید نسبت به احداث مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در جنوب استان اصفهان اقدام شود.

وی در ادامه با تشریح جایگاه محورهای مواصلاتی شهرضا در حوزه حمل و نقل کشور عنوان کرد: مطابق آمار و اطلاعات موجود در سال جاری، تعداد 370 مورد تصادف منجر به فوت در سطح محورهای مواصلاتی استان اصفهان انجام گرفته است که باید نسبت به ریشه‌یابی دلایل بروز این حوادث ناگوار اقدام شود.

مدیرکل حمل و نقل و ترافیک استانداری اصفهان با اشاره به تدوین طرح جامع مقابله با تلفات جاده‌ای در سطح استان گفت: اصفهان به عنوان نخستین استان کشور در زمینه تدوین این طرح جامع مطرح است و باید از تمامی امکانات و زیرساخت‌های موجود در راستای دست‌یابی به اهداف آن استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: افزایش سطح آگاهی موتورسیکلت سواران در سطح شهرهای استان از سیاست‌گذاری‌های دیگری بوده که تمامی جزئیات آن به فرمانداری‌ها ابلاغ شده است.

جوهری در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه تدوین سند ایمنی جاده‌ای برای تمامی شهرهای استان باید اجرایی شود، افزود: تدوین این طرح امکان سنجش نیازمندی‌های هر شهرستان در حوزه حمل و نقل و ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی و در نتیجه تخصیص اعتبارات لازم را ایجاد می‌کند.
انتهای پیام/63011/ر40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها