امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107648
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در دیدار محمد فرهادی با رایسا لوکوتسوا، رئیس جمعیت و مذاکره با  مقام‌های جمعیت صلیب‌سرخ و وزارت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در دیدار محمد فرهادی با رایسا لوکوتسوا، رئیس جمعیت و مذاکره با  مقام‌های جمعیت صلیب‌سرخ و وزارت موقعیت‌های اضطراری روسیه دستاوردهای مختلفی به همراه داشت از جمله اینکه طرف روس از گستردگی توانمندی‌های جمعیت هلال احمر ایران ابراز تعجب کرده و تمایل خود را برای گسترش همکاری‌ها با کشورمان اعلام کرد.

ابراز علاقه طرف روس به استفاده از تجارب غنی هلال‌احمر ایران در زمینه آموزش کارکنان

محمد فرهادی درباره جزئیات این دیدار به این مهم اشاره کرد که جمعیت هلال‌احمر ایران دارای سیستم پیشرفته آموزشی است و افراد شاغل در این جمعیت دوره‌های آموزشی را تا سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد در مراکز آموزش عالی آن می‌گذرانند و توضیح داد که جمعیت صلیب‌سرخ روسیه برای استفاده از تجربیات غنی ایران در عرصه آموزش پرسنل ابراز علاقمندی کرده است و لذا این حوزه در برنامه همکاری‌های دو جمعیت قرار گرفته است.

وی با اشاره به بخش‌های مهم همکاری‌های جمعیت‌های هلال‌احمر ایران و صلیب‌سرخ روسیه در زمینه تبادل تجربیات در عرصه فناوری‌های پیشرفته، به کسب توافق با صلیب‌سرخ روسیه برای همکاری در عرصه بین‌المللی هم اشاره کرد و گفت: با توجه به این که جمعیت هلال‌احمر ایران در مناطق آفریقا، آمریکای لاتین، آسیا و آسیای مرکزی و خاورمیانه حضور فعال دارد، لذا برای همکاری با روسیه در این مناطق هم اعلام آمادگی کردیم.

علاقه‌مندی روسیه برای توسعه روابط با هلال‌احمر ایران

به گفته  فرهادی علاقه‌مندی ایران و روسیه زمینه مناسبی را برای تعامل و هم‌افزایی در عرصه جهانی فراهم می کند و طبیعی است که توسعه همکاریهای دو جمعیت در تقویت روابط دو کشور سهم خواهد داشت. به هر حال عزم مقام‌های دو کشور ایران و روسیه بر گسترش روابط و همکاری‌های دوجانبه است.

وی به دیدارهای خود با مقام‌های وزارت موقعیت‌های اضطراری روسیه و جمعیت صلیب‌سرخ این کشور هم اشاره و اذعان کرد که در این دیدارها علاقمندی طرف روس برای توسعه روابط با جمعیت هلال احمر ایران و آشنایی با دستاوردهای ما و تبادل تجربیات دوجانبه مشهود بود.

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان به امضای تفاهمنامه همکاری میان این جمعیت و صلیب‌سرخ روسیه هم اشاره و تأکید کرد که این سند برای دو طرف اهمیت فراوان دارد و در آن شاخص‌های همکاری دو کشور در عرصه های مختلف از امدادرسانی تا آموزش پرسنل و تبادل تجربیات کمک‌رسانی پیش‌بینی شده است.

وی همچنین سیستم درمان و پیشگیری در جمعیت هلال‌احمر کشورمان و نیز تولید دارو در کارخانجات این جمعیت که به بیش از 80 قلم می‌رسد را از جمله مواردی عنوان کرد که مورد علاقه و توجه طرف روس قرار گرفته و از اعلام آمادگی ایران برای همکاری با روسیه در این زمینه‌ها خبر داد.

بهره‌مندی روسیه از تجربیات هلال‌احمر ایران در کمک به مهاجران خارجی و درمان در مناطق بحران‌زده

رایسا لوکوتسوا، رئیس جمعیت صلیب‌سرخ روسیه هم در نشست یکروزه خود با رئیس جمعیت هلال‌احمر کشورمان که در کتابخانه ملی لنین (بزرگترین کتابخانه روسیه) برگزار شده بود به این اشاره کرد که صلیب‌سرخ روسیه با 147 سال قدمت فعالیت، برای گسترش همکاریها با هلال‌احمر ایران آمادگی دارد.

وی با بیان اینکه روسیه از تجربیات گسترده در عرصه‌هایی همچون امدادرسانی به مناطق بحران‌زده و کمک به افراد گرفتار در مناطق جنگی و بلایای طبیعی برخوردار است به این مهم تاکید کرد که هلال‌احمر ایران هم دارای تجربه های غنی است که می‌توان با تبادل آنها موجب افزایش کارایی امداد رسانان دو کشور شد.

لوکوتسوا همکاری‌های جمعیت‌های هلال احمر ایران و صلیب سرخ روسیه را دارای قدمتی دیرینه دانست و آثار فرهنگی بجا مانده در چند دهه اخیر را نشانی از این همکاریها و ریشه‌های تاریخی آن عنوان کرد.

رئیس جمعیت صلیب‌سرخ روسیه بر علاقه‌مندی این جمعیت به‌منظور استفاده از تجربیات جمعیت هلال احمر ایران در عرصه هایی همچون کمک به مهاجران خارجی و درمان در مناطق بحران زده تاکید کرد.

اهمیت همکاری ایران و روسیه در سطح بین‌المللی

سرگئی کابتس، معاون امور بین الملل جمعیت صلیب‌سرخ روسیه نیز با مهم خواندن دیدار با هیات جمعیت هلال‌احمر ایران، دیدارها و تفاهم‌نامه امضا شده میان دو کشور را چشم‌انداز جدیدی برای همکاری‌های در عرصه‌های امدادرسانی و کمک در شرایط بحرانی دانست.

وی با تأکید بر این که این همکاری‌ها در سطح بین المللی نیز دارای اهمیت است، گفت که این جمعیت از تجربیات زیادی برخوردار است و در همه مناطق روسیه حضور فعال دارد و برای کمک‌رسانی به افراد گرفتار در بلایای طبیعی و وضعیت‌های دشوار تلاش می‌کند.

هلال‌احمر ایران از مراکز عمده کمک‌رسانی در آسیا

رجب صفراف، رئیس مرکز مطالعات ایران معاصر در روسیه هم در این نشست به روند رو به توسعه همکاری‌های ایران و روسیه در عرصه های مختلف اشاره و دیدار سران جمعیت‌های هلال‌احمر ایران و صلیب‌سرخ روسیه را گامی در این مسیر توصیف کرد.

وی با اشاره به این که دو جمعیت با قدمت طولانی فعالیت از تجربیات غنی برخوردارند و می توانند با تبادل این تجربه ها به افزایش کارایی یکدیگر کمک کنند، تأکید کرد که جمعیت هلال احمر ایران از مراکز عمده کمک‌رسانی در منطقه آسیاست که با داشتن شعبه‌های مختلف در کشورهای جهان، دارای حضور گسترده در نقاط مختلف جهان است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها